زمان انتقام اسرائیل از ایران مشخص شد؟
زمان انتقام اسرائیل از ایران مشخص شد؟

شبکه ان بی سی آمریکا ادعا کرد که پاسخ احتمالی اسرائیل در واکنش به حمله پهپادی و موشکی ایران در اواخر هفته و دامنه آن محدود خواهد بود.

- زمان انتقام اسرائیل از ایران مشخص شد؟

دیدار‌نیوز نوشت: چهار مقام آمریکایی پیش‌بینی کردند که پاسخ احتمالی اسرائیل در واکنش به حمله پهپادی و موشکی ایران در اواخر هفته انجام شود و دامنه آن محدود باشد.

به نقل از شبکه العربیه، «ان‌بی‌سی نیوز»، سه‌شنبه ۲۸ فروردین به نقل از این مسئولان مدعی شد که این حملات به احتمال بالا ضرباتی علیه نیرو‌های نظامی ایران و نیرو‌های نیابتی آن در منطقه را شامل خواهد شد.

گزینه‌های متغیر

مسئولان مزبور با تاکید بر این که دولت آمریکا از تصمیم نهایی اسرائیل در مورد نحوه واکنش مطلع نشده، افزودند که این گزینه‌ها ممکن است تغییر کنند. به گفته این مسئولان، زمان دقیق پاسخ اسرائیل مشخص نیست، اما ممکن است در هر زمانی رخ دهد.

طبق گفته مسئولان آمریکایی، در حالی که اسرائیل خود را برای حمله احتمالی ایران در هفته گذشته آماده می‌کرد، مقامات اسرائیلی، همتایان آمریکایی خود را از گزینه‌های پاسخ احتمالی تل‌آویو مطلع کرده بودند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و رهبران دیگر کشور‌ها طی روز‌های گذشته در پی اعلام تعهد اسرائیل برای پاسخ به حمله تلافی‌جویانه ایران در واکنش به حمله اسرائیل در اول آوریل به مجتمع سفارت این کشور در دمشق که منجر به کشته شدن دو فرمانده ارشد نیروی قدس سپاه پاسداران شد، خواستار خویشتنداری شده بودند.

برخی از مقامات آمریکایی همچنین گزارش دادند که واشینگتن با تاکید این موضوع به تل‌آویو که در اقدام اسرائیل علیه تهران شرکت نخواهد کرد، از این کشور خواست دست به تشدید تنش نزده یا حتی واکنش هم نشان ندهد.

با این حال تمامی مسئولان سیاسی و نظامی اسرائیلی تاکید کرده‌اند که گزینه‌ای جز پاسخ به حملات ایران در پیش روی آن‌ها وجود ندارد.

مقامات سیاسی کشورمان از جمله ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری بارها تاکید کرده‌اند در صورت حمله اسرائیل، پاسخ شدیدی به تل‌آویو خواهند داد.

منبع: اطلاعات انلاین

27 اردیبهشت 1403

یافته های جدید و مرموز فیزیکدان‌ها!

  این موضوع نویدبخش یک پیشرفت بسیار مهم در فیزیک است. کار اصلی گلوبال‌ها نگه داشتن کوارک‌ها در محل‌شان و پایدار نگه داشتن اتم‌ها است. کوارک‌ها بلوک‌های سازنده پروتون‌ها و نوترون‌ها هستند. این کارکرد باعث می‌شود که گلوبال‌ها را بخشی از نیروی هسته‌ای «قوی» محسوب کنیم که یکی از چهار نیروی اساسی همراه با گرانش، […]

26 اردیبهشت 1403

چرا چربی بازو مهم است؟

به گزارش سلام نو آنطور که ایسنا نوشته است دانشمندان یونانی در مطالعه‌ای جدید، ارتباطی بین چربی بازو و کیفیت استخوان ستون فقرات کشف کرده‌اند. این یافته‌ها می‌تواند به روشی جدید برای پیش‌بینی و پیشگیری از شکستگی‌های ستون فقرات در افراد مسن منجر شود. پوکی استخوان، بیماری شایعی که باعث ضعیف شدن و شکننده شدن […]

26 اردیبهشت 1403

جنجالی که یک «موش مُرده» در ژاپن به پا کرد!

 یک شرکت تولید نان ژاپنی به خاطر پیدا شدن بقایای موش مرده در محصولات توزیع شده خود، بسته های نان را از بازار جمع کرد و عذرخواهی کرد.      به نقل از اسوشیتیدپرس، شرکت پاسکو پس پیدا شدن بقایای موش مرده در دو بسته نان حدود ۱۰۴ هزار بسته نان سفید را از قفسه […]