خبرفوری در ادامه آورده است ، طاهره طالقانی همچنین می‌گوید آیات حجاب جز در دو سوره قرآن نیامده و در آیات «اولین خطاب به مردان است که چشمانشان را  پایین بیندازند، نگاه نکنند و خیره نشوند. »  به گفته خانم طالقانی بر اساس این آیات «زنان پیامبر و زنان غیرمسلمان و زنان مسلمان می‌توانند (حجاب) […]

خبرفوری در ادامه آورده است ، طاهره طالقانی همچنین می‌گوید آیات حجاب جز در دو سوره قرآن نیامده و در آیات «اولین خطاب به مردان است که چشمانشان را  پایین بیندازند، نگاه نکنند و خیره نشوند. »

 به گفته خانم طالقانی بر اساس این آیات «زنان پیامبر و زنان غیرمسلمان و زنان مسلمان می‌توانند (حجاب) نداشته باشند ، این (حجاب) یک توصیه است نه حکم شرعی و دستور واجب.»

او همچنین استدلال می‌کند که چون در اسلام در اصل دین نباید زور و اجباری باشد، بنابراین «در احکام فرعی و شرعی‌ آن هم نباید زور و اجبار باشد.»»

 خانم طالقانی ادامه می‌دهد که برخورد برای حجاب اجباری «منجر به تحقیر و پایمال کردن کرامت انسان‌ها می‌شود و اثر دیگری ندارد.»

 

منبع خبر: رکنـا

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.