حرف‌های علی پروین همواره جذاب است و شنیدنی. سلطان پرسپولیس بهار سال ۱۳۹۲ در مصاحبه‌ای جذاب با عادل فردوسی‌پور حرف‌های بسیار خاصی را بر زبان آورد که زیرنویس یازدهم اردیبهشت همان سال آن را پوشش داد. با هم چکیده حرف‌های علی‌آقا را می‌خوانیم: اولین پولی که از فوتبال گرفتم ۲۰هزار تومان بود که باشگاه پیکان […]

حرف‌های علی پروین همواره جذاب است و شنیدنی. سلطان پرسپولیس بهار سال ۱۳۹۲ در مصاحبه‌ای جذاب با عادل فردوسی‌پور حرف‌های بسیار خاصی را بر زبان آورد که زیرنویس یازدهم اردیبهشت همان سال آن را پوشش داد. با هم چکیده حرف‌های علی‌آقا را می‌خوانیم:

  • اولین پولی که از فوتبال گرفتم ۲۰هزار تومان بود که باشگاه پیکان به من داد. پدر خدابیامرزم وقتی این پول را دید، گفت این پول را دزدیده‌ای! ساعت ۱۲ شب من را برد دم خانه نادر لطیفی و به او گفت چرا این پول را به پسرم داده‌اید؟ او هم گفت به خاطر فوتبال. یادش به خیر. پول‌ها را داخل اتاق پهن کرده بودم و روی آن‌ها غلت می‌زدم. یک سال آن‌جا بازی کردم و بعدش بقیه پرسپولیسی‌ها هم آمدند. در نهایت پیکان منحل شد و همه برگشتند پرسپولیس. من هم رفتم پرسپولیس.
  • از کریستال پالاس انگلیس پیشنهاد داشتم و ۵۰۰هزار تومان به من می‌دادند ولی بچه بودم و نمی‌فهمیدم.
  • به علی جباری گفتم سلطان خودت هستی. این لقب را سانه‌ها به من دادند.
  • یک بار با تیم ملی به فرانسه رفتیم و با این تیم بازی دوستانه برگزار کردیم. قبل از شروع مسابقه به من گفتند چطور می‌خواهی میشل پلاتینی را مهار کنی؛ در پاسخ گفتم او باید من را مهار کند! بازی را دو بر یک باختیم اما انصافا گلی که در دقیقه ۸۹ خوردیم آفساید بود.
  • تیپ من همیشه همین‌طوری بوده که می‌بینید. البته  بیشترخانم‌ها می‌گویند خوش‌تیپ هستم.
  • سال ۵۹ مرحوم محراب شاهرخی را به دلایلی از پرسپولیس کنار گذاشتند و من همراه با محمد مایلی‌کهن و محمد دادکان سراغ فریدون عسگرزاده رفتیم تا سرمربی پرسپولیس شود ولی شرایط برای حضور او فراهم نشد. وقتی از پیش آقای عسگرزاده برمی‌گشتیم، مایلی‌کهن پیشنهاد داد سرمربی‌گری پرسپولیس را خودم قبول کنم باور کنید هیچ وقت مربی‌گری را دوست نداشتم ولی این مسئله گردن من افتاد.
  • به قرآن من با مهدی هاشمی‌نسب هیچ اختلافی نداشتم. او وقتی عضو پرسپولیس بود، در سفر عربستان یک کاری کرده بود که نمی‌توانم بگویم. بعد از این‌که به استقلال رفت و به ما گل زد و غش کرد به مهدی گفتم تو بازیکن پرسپولیس بودی چرا این کارها را می‌کنی! حالا گل زدی چرا دیگه غش می‌کنی؟
  • یک سریالی در ماهواره پخش می‌شود به نام «حریم سلطان»؛ مرتب به من می‌گویند این را نگاه کن ولی گفتم نه بابا این سلطان آبروی ما را برده! من فقط تلویزیون خودمان را نگاه می‌کنم.
  • اشتباهی رفته بودند و به مهدی مهدوی‌کیا گفته بودند پروین دوست ندارد تو در پرسپولیس باشی. درحالی که مهدی بچه‌محل من است و باعث افتخار علی پروین. متاسفانه این حرف‌ها را برعکس به او زدند.

مصاحبه علی پروین درباره هاشمی نسب و مهدوی کیا و سریال حریم سلطان

منبع: خبـر ورزشی

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.