این رژیم غذایی هوش انسان را زیاد می‌کند
این رژیم غذایی هوش انسان را زیاد می‌کند

این مطالعه نشان می‌دهد که چگونه ترجیحات غذایی نه تنها بر سلامت جسمانی تاثیر دارد، بلکه تاثیر قابل توجهی بر سلامت مغز نیز دارد.

- این رژیم غذایی هوش انسان را زیاد می‌کند

به گزارش اطلاعات آنلاین به نقل از ایندیپندنت، یک مطالعه جدید نشان داده است که چگونه چیزی که می‌خوریم می‌تواند بر سلامت مغز ما تاثیر داشته باشد.

این مطالعه نشان می‌دهد که چگونه ترجیحات غذایی نه تنها بر سلامت جسمانی تاثیر دارد، بلکه تاثیر قابل توجهی بر سلامت مغز نیز دارد.

در این مطالعه به سرپرستی پروفسور جیان فنگ از دانشگاه وارویک انگلیس مشخص شد که چگونه انتخاب یک رژیم غذایی متعادل شامل مقدار متعادلی از سبزیجات، میوه‌ها، غلات، آجیل، دانه‌ها، حبوبات، لبنیات، تخم مرغ و ماهی با سلامت مغز مرتبط بود.

بر اساس یافته‌های تیم تحقیقاتی فنگ، رژیم غذایی که همه چیز در آن وجود داشته باشد، با عملکردهای شناختی برتر و حتی مقادیر بالاتر ماده خاکستری در مغز ارتباط مستقیم دارد.

فنگ می‌گوید: یک رژیم غذایی متعادل سالم از سنین پایین برای رشد سالم بسیار مهم است. برای ایجاد یک رژیم غذایی متعادل سالم، خانواده ها و مدارس باید طیف متنوعی از وعده های غذایی مغذی ارائه دهند و محیطی را ایجاد کنند که از سلامت جسمی و روانی آنها حمایت کند.

تیم تحقیقاتی فنگ در انگلیس با استفاده از پرسشنامه‌های آنلاین به این نتیجه رسیدند که افرادی با رژیم غذایی متعادل عملکرد بهتری در حل مسائل مربوط به هوش نشان دادند.

افراد در این پرسشنامه‌های آنلاین به چهار گروه تقسیم شدند: رژیم‌های بدون نشاسته(گروه ۱)، گیاه‌خواری (گروه ۲)، پروتئین بالا و فیبر کم (گروه ۳) و متعادل (گروه ۴).

نوعی هوش مصنوعی به نام یادگیری ماشینی به محققان کمک کرد تا مجموعه داده بزرگ را تجزیه و تحلیل کنند.

بر اساس یافته‌ها، افراد دارای رژیم غذایی متعادل نسبت به سه زیرگروه دیگر، سلامت روان و عملکردهای شناختی برتری را نشان دادند.

کارشناسان این دانشگاه همچنین این مسئله را مطرح کردند که عوامل ژنتیکی نیز ممکن است در ارتباط بین رژیم غذایی و سلامت مغز نقش داشته باشند.

منبع: اطلاعات انلاین

27 اردیبهشت 1403

یافته های جدید و مرموز فیزیکدان‌ها!

  این موضوع نویدبخش یک پیشرفت بسیار مهم در فیزیک است. کار اصلی گلوبال‌ها نگه داشتن کوارک‌ها در محل‌شان و پایدار نگه داشتن اتم‌ها است. کوارک‌ها بلوک‌های سازنده پروتون‌ها و نوترون‌ها هستند. این کارکرد باعث می‌شود که گلوبال‌ها را بخشی از نیروی هسته‌ای «قوی» محسوب کنیم که یکی از چهار نیروی اساسی همراه با گرانش، […]

26 اردیبهشت 1403

چرا چربی بازو مهم است؟

به گزارش سلام نو آنطور که ایسنا نوشته است دانشمندان یونانی در مطالعه‌ای جدید، ارتباطی بین چربی بازو و کیفیت استخوان ستون فقرات کشف کرده‌اند. این یافته‌ها می‌تواند به روشی جدید برای پیش‌بینی و پیشگیری از شکستگی‌های ستون فقرات در افراد مسن منجر شود. پوکی استخوان، بیماری شایعی که باعث ضعیف شدن و شکننده شدن […]

26 اردیبهشت 1403

جنجالی که یک «موش مُرده» در ژاپن به پا کرد!

 یک شرکت تولید نان ژاپنی به خاطر پیدا شدن بقایای موش مرده در محصولات توزیع شده خود، بسته های نان را از بازار جمع کرد و عذرخواهی کرد.      به نقل از اسوشیتیدپرس، شرکت پاسکو پس پیدا شدن بقایای موش مرده در دو بسته نان حدود ۱۰۴ هزار بسته نان سفید را از قفسه […]