تصمیم عجیب «بی ام و» خبرساز شد!
تصمیم عجیب «بی ام و» خبرساز شد!

به گزارش اطلاعات آنلاین به نقل از ام اس ان، مدتهاست حرف «i» در انتهای مدل‌های ۳۲۵i و ۵۴۰i و … درج می‌شود. این حرف ابتدا به این دلیل درج شد تا خودروهای تزریق کننده سوخت از نمونه‌های کاربراتوری آن متمایز شود و نام سه رقمی نشان دهنده سری و موتور بود. اما «بی ام […]

- تصمیم عجیب «بی ام و» خبرساز شد!

به گزارش اطلاعات آنلاین به نقل از ام اس ان، مدتهاست حرف «i» در انتهای مدل‌های ۳۲۵i و ۵۴۰i و … درج می‌شود.

این حرف ابتدا به این دلیل درج شد تا خودروهای تزریق کننده سوخت از نمونه‌های کاربراتوری آن متمایز شود و نام سه رقمی نشان دهنده سری و موتور بود.

اما «بی ام و» مدتهاست کاربراتور را کنار گذاشته و اخیرا نیز زیربرند خودروهای برقی را دارد که به آنها حرف «i» اختصاص داده شده است.

بدین ترتیب «بی ام و» با حذف آی از انتهای مدل‌های قدیمی تلاش دارد تا آن را فقط به خودروهای برقی اختصاص دهد تا معلوم شود فقط خودروهای برقی  هستند که «آی» می‌گیرند.

«برند کوپر» یکی از مدیران بی ام و گفت خودروساز آلمانی قصد دارد با نشان دادن «i» به همگان بگوید شما در حال رانندگی با  خودروی برقی هستید.

نشریه BMWBlog نیز نوشت نسل بعدی X3 مدل M50 می‌شود در حالی که مدل فعلی به عنوان M40i راهی بازار شده است.

 

منبع: اطلاعات انلاین

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.