تجارت انسان در کلوپ‌های شبانه؛ در همسایگی ایران چه خبر است؟
تجارت انسان در کلوپ‌های شبانه؛ در همسایگی ایران چه خبر است؟

اعتماد‌آنلاین نوشت: رسانه‌های عربی خبر دادند: نهادهای امنیتی عراق طی مدت اخیر بیش از ۷۰ کلوپ شبانه را که به‌شدت در بغداد گسترش پیدا کرده‌اند، تعطیل کرده است. به گفته مسئولان امنیتی، این کلوپ‌ها جواز فعالیت از ادارات مربوطه را اخذ نکرده و در عین حال از آنها برای فروش مواد مخدر و حتی تجارت […]

- تجارت انسان در کلوپ‌های شبانه؛ در همسایگی ایران چه خبر است؟

اعتماد‌آنلاین نوشت: رسانه‌های عربی خبر دادند: نهادهای امنیتی عراق طی مدت اخیر بیش از ۷۰ کلوپ شبانه را که به‌شدت در بغداد گسترش پیدا کرده‌اند، تعطیل کرده است.

به گفته مسئولان امنیتی، این کلوپ‌ها جواز فعالیت از ادارات مربوطه را اخذ نکرده و در عین حال از آنها برای فروش مواد مخدر و حتی تجارت انسان استفاده می‌شود.

با این حال صاحبان این کلوپ‌ها ضمن رد ادعای مسئولان با برگزاری تظاهرات و تحصن خواستار رفع پلمپ از محل کسب‌وکار خود شده‌اند.

علی نعمه، عضو کمیته امنیت و دفاع مجلس عراق هم در این رابطه به رسانه‌های این کشور گفت: تعطیلی کلوپ‌های شبانه در بغداد به دلیل افزایش شکایت‌ها علیه آنها به خصوص با توجه به نزدیکی آنها به مناطق مسکونی صورت گرفته است، امروز این کلوپ‌ها به معضلی برای مردم تبدیل شده‌اند به نحوی که بسیاری از خانواده‌ها دیگر قادر به خروج از خانه خود در ساعات پایانی شب نیستند.

او تأکید کرد: گزارش‌های امنیتی و اطلاعاتی‌ای که در اختیار داریم نشان می‌دهند که بیشتر این کلوپ‌ها دارای پرونده فروش مواد مخدر هستند و در برخی از موارد تجارت انسان هم به این جرایم افزوده می‌شود، از این‌رو نهادهای امنیتی تصمیم به تعطیلی آنها و حتی کلوپ‌‌هایی که دارای مجوز هستند گرفتند؛ چون بیشتر آنها در قبضه باندهای تبهکار و مافیاها قرار دارد و به پوششی برای فعالیت‌های غیرقانونی تبدیل شده‌اند.

منبع: اطلاعات انلاین

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.