جواد نکونام در نشست خبری پس از تساوی بدون گل استقلال مقابل تراکتور، اظهار داشت: به هر دو تیم خسته نباشید می‌گویم. بازی سخت و جانداری بود. می‌دانستیم بازی سنگینی داریم. هرچند شدت باد روی عملکرد ما در نیمه اول، در دفع توپ‌ها و پاس‌ها تاثیر داشت، اما در همین نیمه باید گل می‌زدیم و کار […]

- باید در نیمه اول کار را تمام می‌کردیم

جواد نکونام در نشست خبری پس از تساوی بدون گل استقلال مقابل تراکتور، اظهار داشت: به هر دو تیم خسته نباشید می‌گویم. بازی سخت و جانداری بود. می‌دانستیم بازی سنگینی داریم. هرچند شدت باد روی عملکرد ما در نیمه اول، در دفع توپ‌ها و پاس‌ها تاثیر داشت، اما در همین نیمه باید گل می‌زدیم و کار را تمام می‌کردیم.

به گزارش گروه ورزشی پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس،  افزود: در چنین بازی‌هایی باید با کمترین موقعیت، بازی را تمام کنید. از موقعیت‌ها استفاده نکردیم. همچنین دقت ما در پاس‌های آخر خوب نبود. می‌دانستیم باید هجومی‌تر بازی کنیم، ولی تعویض‌های تراکتور و کیفیت بازیکنانش شرایط بازی را عوض کرد.

سرمربی استقلال گفت: بازیکنان تراکتور چه ذخیره و چه اصلی، خیلی تاثیرگذارند. این تیم، پر مهره است. از طرفی تیم ما نتوانست کار خودش را انجام بدهد. وقتی چند بازیکن خسته می‌شوند باید تعویض کنیم و رسیدن به موفقیت سخت می‌شود. ابتدا و در نیم فصل، هم و غم ما جذب بازیکن بود. این بازیکنان را باید طلا گرفت. آن‌ها شاهکار کردند.

 

وی با بیان اینکه موقعیت‌های گلزنی زیادی در دیدار‌هایی مشابه بازی تراکتور – استقلال ایجاد نمی‌شود، خاطرنشان کرد: تلاش کردیم در یکی دو صحنه روی ضدحملات به گل برسیم که دقت ما در پاس‌های آخر خوب نبود. تعویض‌هایی برای گلزنی انجام دادیم، اما بازیکنان باکیفیتی در تیم تراکتور به زمین آمدند که بازی شرایط متفاوتی پیدا کرد. در این دیدار‌ها که بازیکنان خسته می‌شوند، بازیکنان ذخیره خیلی موثر هستند.

نکونام با بیان اینکه قهرمان لیگ در هفته پایانی مشخص می‌شود، گفت: بازیکنان وظیفه خودشان را انجام دادند و آن‌ها و هواداران باید سرشان بالا باشد. مردم می‌دانند سر چه کسانی باید پایین باشد؛ ما شرایط سختی طی ماه‌های گذشته داشتیم. من در نیم‌فصل دوم کوین یامگا، مهدی مهدی‌پور، رافائل سیلوا و آرمین سهرابیان را از دست دادم. سعی می‌کنم چیزی درباره حسینی نگویم؛ رقابت بین او و دانیال اسماعیلی‌فر بود و فشار وجود داشت که حسینی هم محروم شد!

سرمربی استقلال در ادامه انتقادات خود اظهار داشت: تیم من تاکنون با این نفرات بازی کرده است. تلاش کردم از بهترین نفرات در ترکیب استقلال استفاده کنم. امروز تعداد بازیکنان استقلال با سه بازیکن زیر ۲۳ سال به ۲۰ نفر رسید. به من بگویید کدام تیم چنین شرایطی دارد که من هم بدانم. امسال نمی‌توانیم شرایط را تغییر بدهیم و امیدوارم وضعیت خوبی برای استقلال رقم بخورد.

نکونام عملکرد دروازه‌بان دوم استقلال را ستود و گفت: به محمدرضا خالدآبادی تبریک می‌گویم که خیلی خوب و پخته عمل کرد. او دروازه‌بانی فوق‌العاده است و بدون هیچ حاشیه‌ای در تمرینات و بازی‌ها حاضر شده است. آینده متعلق به اوست. حسین حسینی هم کاپیتان استقلال است و برای تیم ما بازی می‌کند. خالدآبادی فوق‌العاده کار کرد و نشان داد آینده درخشانی دارد. امیدوارم خالدآبادی در تیم ملی کشورمان موفق باشد.

وی در مورد قضاوت پیام حیدری در این مسابقه خاطرنشان کرد: حیدری قضاوت خوبی داشت و به صحنه‌ها نزدیک بود. با این حال تراکتور در یکی دو صحنه که تحت فشار ما قرار داشت، با خطا از فشار خارج می‌شد. نسبت به این مسئله اعتراض کردم. مواردی که فوتبالیست‌ها متوجه می‌شوند، مرا ناراحت کرد.

سرمربی استقلال در پاسخ به پرسشی پیرامون کیفیت بازیکنان فعلی فوتبال کشورمان در مقایسه با بازیکنان سال‌های گذشته فوتبال عنوان کرد: آیا ما جانشینی برای علی دایی داشتیم؟ خیر. امیدوارم آینده فوتبال ما تغییر کند و قوانین درستی بنویسیم که لطمه‌ای به بازیکنان جوان وارد نشود. شرایط از این لحاظ خوب نیست.

نکونام در پاسخ به این سوال که آیا از تساوی مقابل تراکتور رضایت دارد یا خیر، یادآور شد: می‌دانستیم صدرنشین هستیم و چه چیزی از بازی می‌خواهیم. تمام توان خود را گذاشتیم، اما توان ما به همین اندازه است و قابل رقابت با تیم‌های بالای جدول نیستیم. تراکتور سال گذشته همین استقلال را در تبریز ۲ بر صفر شکست داد. بازیکنان ما عملکرد خوبی مقابل تیم‌های تراکتور، سپاهان و پرسپولیس ارائه کردند و نتیجه‌ای را که باید می‌گرفتیم، گرفتیم.

انتهای پیام/

منبع: ایسـنا

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.