امام‌زاده ابراهیم کجاست و چرا سرخط اخبار قرار گرفت؟
امام‌زاده ابراهیم کجاست و چرا سرخط اخبار قرار گرفت؟

امام زاده ابراهیم در شهرستان شفت و ۲۳ کیلومتری جنوب شرق آن قرار گرفته است و در بالای کوه‌های سرسبز قرار دارد.

فرهاد طالبیان: از دیروز اسم امام‌زاده ابراهیم در سرخط خبرهای کشور قرار گرفته است. علت آتش‌سوزی گسترده این مکان در بامداد روز پنج‌شنبه است.

گستردگی آتش سوزی در شهرک چوبی امامزاده ابراهیم (ع) سبب شد تا قسمتی از بازار به صورت کامل در آتش سوخت. در این حادثه بیش از ۱۰۰ واحد مسکونی و تجاری به صورت کامل در آتش سوختند. خوشبختانه این حریق تلفات جانی نداشته و دلیل حادثه، آتش گرفتن یک سیم برق در مغازه نانوایی بوده است.

اما روستای امام‌زاده ابراهیم کجاست؟

امام زاده ابراهیم در شهرستان شفت و ۲۳ کیلومتری جنوب شرق آن قرار گرفته است و در بالای کوه‌های سرسبز قرار دارد. فاصله امام زاده ابراهیم تا رشت حدود ۵۷ کیلومتر است. اکثر اهالی روستا تالش هستند و به زبان شیرین تالشی صحبت می‌کنند.

آدرس روستای امام زاده ابراهیم عبارت است از؛ استان گیلان، شهرستان شفت، ۲۳ کیلومتری جنوب شرق شفت.

امامزاده ابراهیم یک امامزاده از نسل امام موسی کاظم است. این امامزاده شهرت زیادی دارد، طوری که مردم آن را اباالفضل گیلان می‌نامند. بنای امامزاده، در طی سال‌های دراز، چندین بار بازسازی شده است. در حال حاضر، این بنا، به مساحت ۳۰۰ متر، در چهار طبقه احداث گردیده و شامل مسجد، صحن، سرویس بهداشتی، مهمانپذیر و فضای باز است.

هنگامی که راهی روستای امام زاده ابراهیم می‌شوید، از دل جاده‌هایی عبور می‌کنید که چشم‌اندازهای فوق‌العاده‌ای از کوهستان‌های باشکوه جنگلی و زمین‌های شالیزار را جلوی چشمتان نمایش می‌دهند. قسمت‌هایی از این جاده‌های پیچ‌درپیچ با درختان سرسبز احاطه شده‌اند که پشت آن‌ها مناظر مسحورکننده منتظر هستند تا با زیبایی‌های خود از شما دلبری کنند.

امام‌زاده ابراهیم کجاست و چرا سرخط اخبار قرار گرفت؟

امام زاده ابراهیم در شهرستان شفت

در روستای امام زاده ابراهیم چیزهای زیادی برای دیدن وجود دارند که شما را حسابی سرگرم خواهند کرد. از خانه‌های چوبی رنگارنگ با معماری خاص گرفته تا بازارهای پرجنب‌وجوش آن، هر فردی با هر سلیقه‌ای از گشت‌وگذار در این روستای توریستی لذت خواهد برد. البته به دلیل آتش‌سوزی اخیر همه زیبایی بناهای چوبی این منطقه از بین رفته اما باید منتظر ماند تا دولت، وزارت گردشگری و نهادهای مسئول وارد عمل شده و هرچه زودتر برای ساخت و بازسازی این منطقه گردشگری زیبا به یاری مردم این روستا بشتابند.

منبع: خبـرآنلاین

27 اردیبهشت 1403

یافته های جدید و مرموز فیزیکدان‌ها!

  این موضوع نویدبخش یک پیشرفت بسیار مهم در فیزیک است. کار اصلی گلوبال‌ها نگه داشتن کوارک‌ها در محل‌شان و پایدار نگه داشتن اتم‌ها است. کوارک‌ها بلوک‌های سازنده پروتون‌ها و نوترون‌ها هستند. این کارکرد باعث می‌شود که گلوبال‌ها را بخشی از نیروی هسته‌ای «قوی» محسوب کنیم که یکی از چهار نیروی اساسی همراه با گرانش، […]

26 اردیبهشت 1403

چرا چربی بازو مهم است؟

به گزارش سلام نو آنطور که ایسنا نوشته است دانشمندان یونانی در مطالعه‌ای جدید، ارتباطی بین چربی بازو و کیفیت استخوان ستون فقرات کشف کرده‌اند. این یافته‌ها می‌تواند به روشی جدید برای پیش‌بینی و پیشگیری از شکستگی‌های ستون فقرات در افراد مسن منجر شود. پوکی استخوان، بیماری شایعی که باعث ضعیف شدن و شکننده شدن […]

26 اردیبهشت 1403

جنجالی که یک «موش مُرده» در ژاپن به پا کرد!

 یک شرکت تولید نان ژاپنی به خاطر پیدا شدن بقایای موش مرده در محصولات توزیع شده خود، بسته های نان را از بازار جمع کرد و عذرخواهی کرد.      به نقل از اسوشیتیدپرس، شرکت پاسکو پس پیدا شدن بقایای موش مرده در دو بسته نان حدود ۱۰۴ هزار بسته نان سفید را از قفسه […]