۵ نوشیدنی ساده برای داشتن استخوان‌های سالم را بشناسید!
۵ نوشیدنی ساده برای داشتن استخوان‌های سالم را بشناسید!

یکی از راه‌های حفظ سلامت استخوان‌ها، مصرف مواد مغذی مناسب و نوشیدن نوشیدنی‌های سالم است که به تقویت آنها کمک می‌کند.

- ۵ نوشیدنی ساده برای داشتن استخوان‌های سالم را بشناسید!

به گزارش ام اس ان، یکی از راه‌های حفظ سلامت استخوان‌ها، مصرف مواد مغذی مناسب و نوشیدن نوشیدنی‌های سالم است که به تقویت آنها کمک می‌کند.

۵ نوشیدنی ساده برای داشتن استخوان‌های سالم

در اینجا چند گزینه عالی برای سلامتی وجود دارد که می‌توانید برای داشتن استخوان‌های قوی به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید:

یک – شیر

شیر منبع بسیار خوبی از کلسیم است که یکی از مواد معدنی ضروری برای سلامت استخوان‌ها است. همچنین حاوی ویتامین دی است که به جذب موثر کلسیم در بدن کمک می‌کند. نوشیدن روزانه یک لیوان شیر می‌تواند به افراد در هر سنی کمک کند تا استخوان‌های سالمی داشته باشند.

دو –  آب پرتقال غنی شده

«آب پرتقال غنی شده» Fortified orange juice منبع عالی ویتامین دی و کلسیم است. طبق تحقیقات انجام شده، می‌تواند به افزایش تراکم استخوان و کاهش خطر شکستگی در مردان و زنان کمک کند. نوشیدن روزانه یک لیوان آب پرتقال غنی شده، راهی عالی برای قوی نگه داشتن استخوان‌های شماست.

سه –  شیر سویا

شیر سویا سرشار از کلسیم، ویتامین دی و سایر مواد مغذی ضروری است که برای حفظ سلامت استخوان‌ها عالی هستند. مطالعات نشان داده‌ که مصرف منظم شیر سویا می‌تواند تراکم استخوان را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد و خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش دهد.

چهار –  چای سبز

چای سبز نه تنها یک نوشیدنی با طراوت است، بلکه برای استخوان‌های شما نیز عالی است. حاوی کاتچین است که آنتی اکسیدان هایی هستند که به بهبود تراکم استخوان و تقویت رشد استخوان کمک می‌کنند. نوشیدن دو تا سه فنجان چای سبز در روز می‌تواند به حفظ سلامت استخوان‌ها کمک کند.

پنج –  آب نارگیل

آب نارگیل سرشار از پتاسیم، کلسیم و منیزیم است که همگی برای سلامت استخوان‌ها ضروری هستند. نوشیدن آب نارگیل به طور منظم می‌تواند به حفظ سلامت استخوان‌ها و کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان کمک کند.

به گزارش اطلاعات آنلاین، علاوه بر نوشیدنی‌های سالمی که ذکر شد، داشتن یک رژیم غذایی متعادل که شامل سایر منابع کلسیم مانند بروکلی، کلم پیچ و محصولات لبنی باشد، مهم است. ورزش ملایم برای سلامت استخوان‌ها نیز عالی است، زیرا به بهبود تراکم استخوان کمک می‌کند و خطر شکستگی را کاهش می‌دهد.

افزودن این نوشیدنی‌های سالم و سایر عادات سالم به برنامه روزانه‌ می‌تواند به تقویت استخوان‌ها و حفظ سلامت آنها برای سال‌های آینده کمک کند.

منبع: اطلاعات انلاین

27 اردیبهشت 1403

یافته های جدید و مرموز فیزیکدان‌ها!

  این موضوع نویدبخش یک پیشرفت بسیار مهم در فیزیک است. کار اصلی گلوبال‌ها نگه داشتن کوارک‌ها در محل‌شان و پایدار نگه داشتن اتم‌ها است. کوارک‌ها بلوک‌های سازنده پروتون‌ها و نوترون‌ها هستند. این کارکرد باعث می‌شود که گلوبال‌ها را بخشی از نیروی هسته‌ای «قوی» محسوب کنیم که یکی از چهار نیروی اساسی همراه با گرانش، […]

26 اردیبهشت 1403

چرا چربی بازو مهم است؟

به گزارش سلام نو آنطور که ایسنا نوشته است دانشمندان یونانی در مطالعه‌ای جدید، ارتباطی بین چربی بازو و کیفیت استخوان ستون فقرات کشف کرده‌اند. این یافته‌ها می‌تواند به روشی جدید برای پیش‌بینی و پیشگیری از شکستگی‌های ستون فقرات در افراد مسن منجر شود. پوکی استخوان، بیماری شایعی که باعث ضعیف شدن و شکننده شدن […]

26 اردیبهشت 1403

جنجالی که یک «موش مُرده» در ژاپن به پا کرد!

 یک شرکت تولید نان ژاپنی به خاطر پیدا شدن بقایای موش مرده در محصولات توزیع شده خود، بسته های نان را از بازار جمع کرد و عذرخواهی کرد.      به نقل از اسوشیتیدپرس، شرکت پاسکو پس پیدا شدن بقایای موش مرده در دو بسته نان حدود ۱۰۴ هزار بسته نان سفید را از قفسه […]