مسابقات کشتی گزینشی المپیک به ایستگاه پایانی رسید/ رزرو بلیت پاریس در استانبول
مسابقات کشتی گزینشی المپیک به ایستگاه پایانی رسید/ رزرو بلیت پاریس در استانبول

مرحله نهایی مسابقات انتخابی المپیک پاریس روز‌های ۲۰ تا ۲۶ اردیبهشت ماه در استانبول ترکیه برگزار می‌شود

 

 

به گزارش گروه ورزشی پایگاه خبری تحلیلی زیرنویس، پس از نبرد هفته آینده که ششمین و آخرین رویداد در تقویم انتخابی المپیک پاریس است تمام ۲۸۸ بلیت پاریس ۲۰۲۴ رزرو می‌شوند.

در همین راستا تفکیک سهمیه‌ها برای پاریس ۲۰۲۴ به‌این شکل خواهد بود:

– مسابقات جهانی = ۳۰ کشتی آزاد، ۳۰ کشتی زنان و ۳۰ فرنگی = ۹۰ سهمیه
– مسابقات انتخابی المپیک قاره‌ای (x ۴ قاره) = ۱۲ سبک آزاد، ۱۲ کشتی زنان و ۱۲ فرنگی = ۳۶
– انتخابی المپیک جهانی = ۱۸ سبک آزاد، ۱۸ کشتی زنان و ۱۸ فرنگی = ۵۴
– مجموع = ۹۶ کشتی آزاد، ۹۶ کشتی زنان و ۹۶ فرنگی = ۲۸۸ کشتی گیر در پاریس

شایان ذکر است، همانطور که خواهید دید، کشتی‌گیر انفرادی که بلیت بازی‌های المپیک را کسب می‌کند، حق رقابت دو نفره را ندارد. در نهایت، این کمیته ملی المپیک کشور است که ورودی خود را برای بازی‌ها انتخاب می‌کند.

به عنوان مثال: دیوید تیلور (ایالات متحده آمریکا) با عملکرد قهرمانی جهان در بلگراد، بلیط ایالات متحده را در وزن ۸۶ کیلوگرم رزرو کرد، اما پس از گذراندن مسیر‌های المپیک و با شکست تیلور در فینال، آرون بروکس (ایالات متحده آمریکا) را در وزن ۸۶ کیلوگرم به پاریس خواهند فرستاد.

در طول ۲۹۰ روز گذشته، کشتی‌ها دو مرحله از سه مرحله را پشت سر گذاشته‌اند و در فرصتی که برای کسب سهمیه کشورشان دارند، به رقابت خواهند پرداخت.

مرحله مقدماتی در شهریورماه گذشته در مسابقات قهرمانی ۲۰۲۳ جهان در بلگراد صربستان برگزار شد که در آن مجموعا ۹۰ سهمیه برای شرکت در مسابقات وجود داشت. کشتی گیرانی که مدال گرفتند – طلا، نقره یا برنز (x ۲) – بلیت کشورشان را به دست آوردند.

علاوه بر این، دو بازنده مسابقات مدال برنز در یک دیدار پلی آف المپیک به مصاف هم رفتند و پنجمین سهم را در بلگراد تعیین کردند.

سپس مسابقات انتخابی المپیک قاره‌ای برگزار شد که در آن ۳۶ سهمیه در هر قاره به دست آمد.

آن دسته از ورزشکارانی که در مسابقات انتخابی المپیک پان-آمریکن، آفریقا و اقیانوسیه، اروپا و آسیا به فینال وزن‌های مربوطه خود رسیدند، بلیت کشور خود را به پاریس رزرو کردند.

اکنون، پس از سفر از طریق بلگراد، آکاپولکو، اسکندریه، باکو و بیشکک، برای مسابقه “آخرین شانس” به استانبول رسیدیم.

تعدیل جزئی در تعداد سهمیه‌های ارائه شده در استانبول وجود خواهد داشت، جایی که علاوه بر فینالیست‌هایی که به پاریس می‌روند، یک پلی آف المپیک بین برندگان مسابقات مدال برنز برای تعیین نامزد‌های نهایی برای بازی‌های المپیک وجود خواهد داشت.

قرعه‌کشی مسابقات جهانی انتخابی المپیک در تاریخ ۱۹ اردیبهشت انجام می‌شود و از روز بعد مسابقات آن آغاز می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: ایسـنا

27 اردیبهشت 1403

یافته های جدید و مرموز فیزیکدان‌ها!

  این موضوع نویدبخش یک پیشرفت بسیار مهم در فیزیک است. کار اصلی گلوبال‌ها نگه داشتن کوارک‌ها در محل‌شان و پایدار نگه داشتن اتم‌ها است. کوارک‌ها بلوک‌های سازنده پروتون‌ها و نوترون‌ها هستند. این کارکرد باعث می‌شود که گلوبال‌ها را بخشی از نیروی هسته‌ای «قوی» محسوب کنیم که یکی از چهار نیروی اساسی همراه با گرانش، […]

26 اردیبهشت 1403

چرا چربی بازو مهم است؟

به گزارش سلام نو آنطور که ایسنا نوشته است دانشمندان یونانی در مطالعه‌ای جدید، ارتباطی بین چربی بازو و کیفیت استخوان ستون فقرات کشف کرده‌اند. این یافته‌ها می‌تواند به روشی جدید برای پیش‌بینی و پیشگیری از شکستگی‌های ستون فقرات در افراد مسن منجر شود. پوکی استخوان، بیماری شایعی که باعث ضعیف شدن و شکننده شدن […]

26 اردیبهشت 1403

جنجالی که یک «موش مُرده» در ژاپن به پا کرد!

 یک شرکت تولید نان ژاپنی به خاطر پیدا شدن بقایای موش مرده در محصولات توزیع شده خود، بسته های نان را از بازار جمع کرد و عذرخواهی کرد.      به نقل از اسوشیتیدپرس، شرکت پاسکو پس پیدا شدن بقایای موش مرده در دو بسته نان حدود ۱۰۴ هزار بسته نان سفید را از قفسه […]