۶ آزادکار آمریکا در المپیک پاریس را بشناسید
۶ آزادکار آمریکا در المپیک پاریس را بشناسید

ترکیب ۶ نفره کشتی آزاد آمریکا در المپیک پاریس مشخص شد.

 

رقابت‌های جهانی کشتی آزاد گزینشی المپیک در استانبول ترکیه به پایان رسید و ۱۸ آزادکار دیگر در آخرین فرصت برای کسب سهمیه المپیک،‌ موفق شدند سهمیه حضور در المپیک پاریس را برای کشورشان دریافت کنند.

کشتی آزاد آمریکا ۲ نماینده در این رقابت‌ها داشت که هر دو موفق شدند سهمیه المپیک را در اوزان ۵۷ و ۶۵ کیلوگرم دریافت کنند تا ترکیب کشتی آزاد آمریکا در المپیک‌ پاریس کامل شود.

اسامی ۶ آزادکار آمریکا در المپیک‌پاریس و عناوین و افتخارات آن‌ها به شرح زیر است:

وزن ۵۷ کیلوگرم: اسپنسر لی (طلای نوجوانان جهان ۲۰۱۴، ۲ طلای جوانان جهان ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ و طلای پان آمریکن ۲۰۲۴)

وزن ۶۵ کیلوگرم: زین ردرفورد (طلای نوجوانان جهان ۲۰۱۲، نقره بزرگسالان جهان ۲۰۲۲ و طلای بزرگسالان جهان ۲۰۲۳ در وزن ۷۰ کیلوگرم، در ۲ دوره مسابقات جهانی ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ از رسیدن به مدال بازماند)

وزن ۷۴ کیلوگرم: کایل دیک (۲طلای بزرگسالان جهان ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در وزن ۷۹ کیلوگرم، برنز المپیک ۲۰۲۱ توکیو، ۲ طلای بزرگسالان جهان ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ در وزن ۷۴ کیلوگرم، نقره بزرگسالان جهان ۲۰۲۳ در وزن ۷۴ کیلوگرم)

وزن ۸۶ کیلوگرم: آرون بروکس (طلای نوجوانان جهان ۲۰۱۷ در وزن ۷۶ کیلوگرم، نقره جوانان جهان ۲۰۱۸ در وزن ۷۹ کیلوگرم، طلای زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در وزن ۸۶ کیلوگرم)

وزن ۹۷ کیلوگرم: کایل اسنایدر (دارنده ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز بزرگسالان جهان، یک مدال طلا و یک مدال نقره المپیک)

وزن ۱۲۵ کیلوگرم: میسون پاریس (طلای جوانان جهان ۲۰۱۹، برنز بزرگسالان جهان ۲۰۲۳، طلای پان آمریکن ۲۰۲۴)

منبع: خبـر ورزشی

27 اردیبهشت 1403

یافته های جدید و مرموز فیزیکدان‌ها!

  این موضوع نویدبخش یک پیشرفت بسیار مهم در فیزیک است. کار اصلی گلوبال‌ها نگه داشتن کوارک‌ها در محل‌شان و پایدار نگه داشتن اتم‌ها است. کوارک‌ها بلوک‌های سازنده پروتون‌ها و نوترون‌ها هستند. این کارکرد باعث می‌شود که گلوبال‌ها را بخشی از نیروی هسته‌ای «قوی» محسوب کنیم که یکی از چهار نیروی اساسی همراه با گرانش، […]

26 اردیبهشت 1403

چرا چربی بازو مهم است؟

به گزارش سلام نو آنطور که ایسنا نوشته است دانشمندان یونانی در مطالعه‌ای جدید، ارتباطی بین چربی بازو و کیفیت استخوان ستون فقرات کشف کرده‌اند. این یافته‌ها می‌تواند به روشی جدید برای پیش‌بینی و پیشگیری از شکستگی‌های ستون فقرات در افراد مسن منجر شود. پوکی استخوان، بیماری شایعی که باعث ضعیف شدن و شکننده شدن […]

26 اردیبهشت 1403

جنجالی که یک «موش مُرده» در ژاپن به پا کرد!

 یک شرکت تولید نان ژاپنی به خاطر پیدا شدن بقایای موش مرده در محصولات توزیع شده خود، بسته های نان را از بازار جمع کرد و عذرخواهی کرد.      به نقل از اسوشیتیدپرس، شرکت پاسکو پس پیدا شدن بقایای موش مرده در دو بسته نان حدود ۱۰۴ هزار بسته نان سفید را از قفسه […]