این پیش‌بینی بورس فردا چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ را از دست ندهید
این پیش‌بینی بورس فردا چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ را از دست ندهید

اکو ایران نوشت: در جریان معاملات روز جاری در بازار بورس اوراق بهادار تهران شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نیمه اول بیش از ۱۰ هزار واحدی مثبت شد تا کمی از افت های چند روز اخیر بازار را کاهش دهد اما در نیمه دوم بازار ، عرضه ها بر تقاضا پیشی گرفت و […]

- این پیش‌بینی بورس فردا چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ را از دست ندهید

اکو ایران نوشت: در جریان معاملات روز جاری در بازار بورس اوراق بهادار تهران شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نیمه اول بیش از ۱۰ هزار واحدی مثبت شد تا کمی از افت های چند روز اخیر بازار را کاهش دهد اما در نیمه دوم بازار ، عرضه ها بر تقاضا پیشی گرفت و بازهم رخ بازار منفی شد.

ارزش معاملات در روز جاری به رقم  ۳۸۴۰  میلیارد تومان می رسد و این رقم باز هم امیدی را برای مثبت شدن بازار در دل اهالی بازار سرمایه ایجاد نمی کند.

احسان خاندوزی ، وزیر اقتصاد دولت سیزدهم در نشست خبری خود این طور عنوان کرده است که امسال ۳۵۰ هزار میلیارد تومان از طریق ابزارهای جدید مالی در اختیار بخش واقعی اقتصاد برای تامین مالی تولید قرار می گیرد!

 این در حالی است که نرخ سود اوراق اخزا ارقام بالای ۳۳ درصدی را به خود می‌بیند و یکی از نگرانی‌های بازار است. حسین خزلی از فعالان قدیمی بازار در توئیتی عنوان کرده است که شرایط بازار مانند سال ۹۲ تا ۹۶ است! بورس به کمای عمدی برده شده است و به ما مدیران پیشنهاد اوراق ۴ ساله با بازدهی ۳۹ درصدی با پرداخت در مقاطع سه ماهه داده شده است!

مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار که این روزها در کرمان آیدکس ۲۰۲۴ حضور دارد بازار سرمایه را یکی از مسیرهای تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» را ذکر کرد.

عشقی گفته است که یکی از هدف‌گذاری‌های مهم سازمان بورس و اوراق بهادار در سال جاری، افزایش دو برابری تامین مالی به شرط بهبود وضعیت بازار سرمایه و اعمال حمایت‌های دولت در این بازار است.

اما فعالان بازار سرمایه معتقد هستند که دو شرط اعلامی از سوی سازمان بورس اوراق بهادار تهران برقرار نخواهد شد!

اما دلار در بازار آزاد هم کانال ۶۰ هزار تومانی را از دست داد . گفته می‌شود که نرخ دلار در بازار که تا هفته پیش با حمایت همراه بود و ارقام بالاتر از ۶۱ هزار تومانی را به خود می دید. در بازار روز جاری وارد قیمت های ۵۹ هزار تومانی شده است.

در این روزهای بد بازار سرمایه که ارزش معاملاتی به زحمت اعداد و ارقام بالاتر از ۴ هزار میلیارد تومانی را به خود می‌بیند فرابورس ایران اطلاعیه منتشر کرده است مبنی بر اینکه فردا؛ سهام شرکت تولیدی و صنعتی گوهر فام عرضه اولیه می‌شود!

قرار است این عرضه در دو مرحله انجام شود قیمت تعیین شده برای مرحله اول که معادل ۵ درصد از سهام شرکت است به قیمت ۷۷۵ تومان انجام خواهد شد.

این در حالی است که یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ قادر معصومی خانقاه، مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه از لغو عرضه‌های اولیه تا اطلاع ثانوی خبر داد و چندی پیش هم با یکی از خبرگزاری های بورسی صحبت کرد و زمان احتمالی عرضه اولیه های جدیدی را اواخر اردیبهشت و خرداد اعلام کرد.

سوال اینجا است که آیا وضعیت بازار نسبت به بهمن ماه ۱۴۰۲ بهتر شده است که عرضه‌های اولیه‌ به بازار برگشته‌اند.

بررسی تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران

در جریان معاملات روز جاری در بازار بورس اوراق بهادار تهران ارزش معاملات به رقم ۳۸۴۰ میلیارد تومان رسید شاخص کلی که در نیمه اول بازار بیش از ۱۰ هزار واحدی رشد کرده بود در نهایت با رشد ۴ هزار واحدی متوقف شد.

این نشان می‌دهد (از منظر تکنیکالی) که سطح حمایتی میانگین ۵۵ روزه شاخص که در روز گذشته با افت بیش از ۳۰ هزار واحدی شکسته شده است حالا به یک مقاومت جدی برای بازار تبدیل شده ، البته بازار امیدوار است که این شکست حمایتی را در دسته شکست‌های غلط (پشیمانی معامله‌گران) قرار دهد اما چیزی که در بازار و نقشه بازار و نمودار شاخص کل دیده می‌شود هیجان فروش بیش از اندازه در بازار است.

منبع: اطلاعات انلاین

27 اردیبهشت 1403

یافته های جدید و مرموز فیزیکدان‌ها!

  این موضوع نویدبخش یک پیشرفت بسیار مهم در فیزیک است. کار اصلی گلوبال‌ها نگه داشتن کوارک‌ها در محل‌شان و پایدار نگه داشتن اتم‌ها است. کوارک‌ها بلوک‌های سازنده پروتون‌ها و نوترون‌ها هستند. این کارکرد باعث می‌شود که گلوبال‌ها را بخشی از نیروی هسته‌ای «قوی» محسوب کنیم که یکی از چهار نیروی اساسی همراه با گرانش، […]

26 اردیبهشت 1403

چرا چربی بازو مهم است؟

به گزارش سلام نو آنطور که ایسنا نوشته است دانشمندان یونانی در مطالعه‌ای جدید، ارتباطی بین چربی بازو و کیفیت استخوان ستون فقرات کشف کرده‌اند. این یافته‌ها می‌تواند به روشی جدید برای پیش‌بینی و پیشگیری از شکستگی‌های ستون فقرات در افراد مسن منجر شود. پوکی استخوان، بیماری شایعی که باعث ضعیف شدن و شکننده شدن […]

26 اردیبهشت 1403

جنجالی که یک «موش مُرده» در ژاپن به پا کرد!

 یک شرکت تولید نان ژاپنی به خاطر پیدا شدن بقایای موش مرده در محصولات توزیع شده خود، بسته های نان را از بازار جمع کرد و عذرخواهی کرد.      به نقل از اسوشیتیدپرس، شرکت پاسکو پس پیدا شدن بقایای موش مرده در دو بسته نان حدود ۱۰۴ هزار بسته نان سفید را از قفسه […]