نمایشگاه بین‌المللی کتاب تا پایان روز سوم فروش ۱۴۲ میلیارد تومانی داشت
نمایشگاه بین‌المللی کتاب تا پایان روز سوم فروش ۱۴۲ میلیارد تومانی داشت

سخنگوی نمایشگاه بین‌المللی تهران از صادر شدن حکم تخلف یک‌ ناشر خارجی خبر داد و گفت: نمایشگاه کتاب تا پایان روز سوم مجموعاً حدود ۱۴۲ میلیارد تومان فروش را تجربه کرده است.

علی رمضانی، سخنگوی نمایشگاه بین‌المللی تهران در نشست خبری روزانه سی‌وپنجم نمایشگاه کتاب به تشریح آمار فروش کتاب‌ها تا پایان روز سوم ۲۱ اردیبهشت پرداخت و گفت: مردم در بخش حضوری روز سوم نمایشگاه بین‌المللی کتاب مجموعاً ۱۰۴ میلیارد تومان کتاب خریدند، که ۷۳ میلیارد آن در درگاه‌های رسمی و ۳۱ میلیارد آن در درگاه‌های غیررسمی به ثبت رسیده است.

رمضانی ادامه داد: مردم تا پایان روز سوم در بخش مجازی نمایشگاه ۳۸ میلیارد تومان کتاب خریدند، که ۲۵ میلیارد آن از ناشران و ۱۳ میلیارد از کتاب‌فروشان خریداری شده است. نمایشگاه تا پایان روز سوم نمایشگاه مجموعاً حدود ۱۴۲ میلیارد تومان فروش را تجربه کرده است.

سخنگوی نمایشگاه بین‌المللی تهران با بیان اینکه در بخش مجازی مجموعاً ۲۵۰ هزار نسخه تا پایان روز سوم به فروش رفته، افزود: کتاب‌ها در قالب ۱۱۲ هزار بسته ساماندهی شده است. در هیات رسیدگی به تخلفات نه پرونده مورد بررسی قرار گرفت، که هشت پرونده مربوط به ناشران داخلی و یک پرونده مربوط به ناشر خارجی است. چهار پرونده مربوط به ناشران داخلی محکومیت‌هایی نظیر توبیخ کتبی و درج در پرونده، اخذ تعهد رعایت مقررات و تکرار نکردن تخلفات و رفع آن، تعطیلی غرفه به مدت یک روز، تعطیلی پنل مجازی به مدت سه روز و محرومیت از تسهیلات حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مدت یکسال است.

به گفته وی، یک پرونده هم شامل توبیخ کتبی و درج در پرونده، اخذ تعهد رعایت مقررات و تکرار نکردن تخلف و رفع آن و تعطیلی غرفه به مدت چهار روز است. سه پرونده از ناشران داخلی شامل توبیخ کتبی و درج در پرونده، اخذ تعهد رعایت مقررات و تکرار نکردن تخلف و رفع آن صادر شده است. ناشر خارجی متخلف هم به توبیخ کتبی و درج در پرونده، اخذ تعهد رعایت مقررات و تکرار نکردن تخلف و رفع آن محکوم شده است. در پایان هر روز احکام صادره به سرعت به کمیته‌های مربوطه ابلاغ می‌شود، کمیته‌های مربوطه در اولین سرعت به ناشران ابلاغ و نسبت به اجرای حکم مبادرت می‌کنند.

رمضانی به نتایج نظرسنجی در روز سوم پرداخت و گفت: از هر ۱۰ نفر هفت نفر اعلام کردند که توانستند تمام ناشران مدنظر خود را در نمایشگاه پیدا کنند. بر این اساس، ۶۶ درصد مردم در پاسخ به نظرسنجی بله، ۲۴.۵ درصد تا حدودی و ۹.۵ درصد خیر گفته بودند. مردم در روزِ شلوغ جمعه از در دسترس نبودن آب آشامیدنی، مشکل پارک خودرو و سروصدای زیاد در داخل نمایشگاه گلایه‌مند بودند. ستاد برگزاری نمایشگاه خود را موظف می‌داند تا افزایش غرفه‌های فروش آب معدنی را پیگیری کند و با پلیس راهور هماهنگی بیشتری داشته باشد، تا فضای پارک بخصوص در روز‌های تعطیل بیشتر شود.

سخنگوی نمایشگاه کتاب نکات مثبت نمایشگاه از جانب مردم را حضور ایستگاه‌های شارژ موبایل، استقرار صندوق رای در نمایشگاه و در دسترس قرار گرفتن سبد‌های خرید عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می‌کنیم در هفته آتی بخصوص روز آخر هفته روز شلوغی داشته باشیم و از مردم تقاضا می‌کنیم تا حضورشان را به انتهای هفته موکول نکنند و از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند؛ چراکه پارکینگ‌ها در ابتدای صبح تکمیل می‌شود و ظرفیت محدود دارد.

+

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.