دیزنی لند پاریس؛ جایی که جادو به واقعیت تبدیل می‌شود
دیزنی لند پاریس؛ جایی که جادو به واقعیت تبدیل می‌شود

دیزنی لند پاریس که سابقا به نام Euro Disney Resort شناخته می‌شد، یکی از مشهورترین مراکز تفریحی در شرق پاریس است که سالانه تعداد زیادی از کودکان و بزرگسالان برای خوش‌گذرانی به سراغ آن می‌روند.

اگر قصد سفر به دیزنی لند پاریس دارید، جای درستی هستید. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم همه چیز را درباره دیزنی لند پاریس در اختیار شما قرار دهیم. فکر نمی‌کنیم کسی در دنیا باشد که با کارتون‌های والت دیزنی خاطره نداشته باشد.

انیمیشن‌های والت دیزنی نقطه اشتراک دنیای کودکان با پدر و مادرها است. همه ما کودکی خود را با قصه سیندرلا، پینوکیو، سفید برفی و ده‌ها کارتون دیگر گذرانده‌ایم؛ یک روز رویای پرواز با پیتر پن را در سر داشتیم، روز دیگر منتظر ظاهر شدن هفت کوتوله در اتاقمان بودیم. هر آدمی در زندگی خود به نحوی به این کارتون‌ها وصل می‌شود.  والت دیزنی با ساختن مجموعه‌های دیزنی لند در سراسر دنیا این امکان را در اختیار همه قرار داده تا با هر سنی وارد دنیای کارتون‌ها شوند و حداقل برای چند ساعت با دنیای واقعی آدم بزرگ‌ها خداحافظی کنند.

فرقی نمی‌کند که بچه داشته باشید یا نه، سفر به دیزنی لند پاریس اتفاقی است که نباید آن را از دست بدهید و از لحظه به لحظه آن استفاده کنید. برای این کار قبل از هرچیز بهتر است با دیزنی لند پاریس آشنا شوید، خوب درباره تفریحات و جاهای مختلف آن تحقیق کنید تا بتوانید برای مدت کوتاهی که در این سرزمین رویایی هستید بهترین برنامه‌ریزی را داشته باشید.

همه چیز درمورد دیزنی لند پاریس

دیزنی لند پاریس : به سرزمین جادو خوش آمدید!

دیزنی لند پاریس که سابقا به نام Euro Disney Resort شناخته می‌شد، یکی از مشهورترین مراکز تفریحی در شرق پاریس است که سالانه تعداد زیادی از کودکان و بزرگسالان برای خوش‌گذرانی به سراغ آن می‌روند. دیزنی لند پاریس شامل دو مجموعه پارک تفریحی است که محل مناسبی برای طبیعت‌گردی، خرید و رستوران‌‌گردی است، البته که سرگرمی‌های این پارک محدود به همین چند مورد نیست و قرار است کم‌کم به معرفی آن‌ها بپردازیم.

دیزنی لند پارک (Disneyland Park)  پارک اصلی این مجموعه است که در تاریخ ۱۲ آوریل ۱۹۹۲ به عنوان محلی برای تفریح افتتاح شد. ۱۰ سال بعد از آن، دومین پارک این مجموعه با نام پارک استودیو والت دیزنی (Walt Disney Studios Park) در سال ۲۰۰۲ ساخته شد.  در سال ۲۰۱۷ دیزنی لند پاریس بیست و پنجمین سالگرد خود را جشن گرفت، این پارک طی ۲۵ سال نزدیک به ۳۲۰ میلیون نفر بازدیدکننده داشته است که همین موضوع دیزنی لند پاریس را به یکی از پربازدیدترین پارک‌های اروپا تبدیل کرده است.

دیزنی لند پاریس، دومین دیزنی لند پس از دیزنی لند توکیو است که در سال ۱۹۸۳ برای اولین بار خارج از ایالات متحده ساخته شده است. دیزنی لند پاریس تنها پارک خارج از ایالات متحده است که کاملا متعلق به شرکت والت دیزنی است. دیزنی لند پاریس شامل چهار بخش اصلی است.

پارک قلعه یا پارک دیزنی لند (The Castle Theme Park)

پارک دیزنی لند پاریس به شکل یک قلعه ساخته شده است. این قلعه به خاطر جاذبه‌های با کیفیتی که دارد، توجه به جزییات و شباهت بی‌نظیرش به قلعه کارتون زیبای خفته، یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی پاریس است. در واقع هرجا که از اسم پارک دیزنی لند پاریس استفاده می‌شود، منظور همین قلعه معروف است.

پارک استودیو والت دیزنی (Walt Disney Studio Park)

پارک استودیو والت دیزنی

پارک استودیوی والت دیزنی در واقع نسخه کوچک‌تری از استودیو هالیوود دیزنی است. پارک استودیو نیز دارای چند جاذبه خوب برای بازدیدکنندگان است اما نسبت به پارک دیزنی لند طرفداران کم‌تری دارد.

دهکده دیزنی

دهکده دیزنی، منطقه‌ کوچکی با مراکز خرید متنوع و رستوران است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

منطقه هتل

به طور کلی شش هتل در منطقه پارک و دو هتل خارج از محدوده و با فاصله کمی قرار گرفته است. به استثنای دو هتلی که خارج از منطقه قرار گرفته‌اند، کل منطقه را می‌توان در عرض مدت زمان کوتاهی، پیاده‌ گشت.

خبر خوب برای طرفداران Avengers این است که در سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ دو جاذبه Avengers به این مجموعه اضافه خواهد شد و آن را کامل‌تر خواهد کرد.

چرا باید از دیزنی لند پاریس دیدن کرد؟

به طور کلی چهار مقصد بین‌المللی دیزنی وجود دارد که هرکدام دارای جذابیت خاص خود هستند، حالا سوال اصلی این است که چرا از بین این چهار مقصد، دیزنی لند پاریس را هدف خود برای تفریح انتخاب کنیم؟ دلایل زیادی وجود دارد که هرکدام از شما دیزنی لند پاریس را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنید. سوالی که بیشتر طرفداران دیزنی درباره این پارک می‌پرسند این است: « دیزنی لند پاریس، دیزنی واقعی است؟»

البته که بله، این دیزنی واقعی است. دیزنی لند پاریس نسبت به سایر دیزنی لندها ساختاری به نسبت متفاوت دارد و بسیار دیدنی است. توصیف این پارک با تمام جزییات ریز و درشتی که دارد کار آسانی نیست.

۷ جای دیدنی در دیزنی لند پاریس که حتما باید ببینیم

باید بگوییم که دیزنی لند پاریس در نگاه اول شما را عاشق خود می‌کند، حتی اگر به عشق در نگاه اول اعتقاد نداشته باشید. اگر بخواهید از زمان خود در بازدید از این پارک بیشترین استفاده را بکنید، بهتر است از قبل درباره بخش‌های مختلف آن اطلاعات کلی داشته باشید. در ادامه ۷ مورد از بهترین تفریحات دیزنی لند را به شما معرفی خواهیم کرد.

جاهای دیدنی دیزنی لند پاریس

۱. راه‌آهن کوهستان بزرگ (Big Thunder Mountain Railroad)

راه‌آهن کوهستان بزرگ در دیزنی لند پاریس نوعی ترن هوایی است که برای تمام سنین طراحی شده، وسیله‌ای که با تمام اعضای خانواده می‌توان از آن لذت برد. این قطار همیشه مسافرین خود را در اعماق کوهی اسرارآمیز راهی یک ماجراجویی پرهیجان و ترسناک می‌کند. مسیری پر پیچ‌وتاب در رودخانه‌های خروشان و صداهای ترسناکی که دل تمام مسافران را به لرزه می‌اندازد؛ اما قطار از حرکت نمی‌ایستد تا مسافران خود را سلامت به مقصدی امن برساند.

راه‌آهن کوهستان بزرگ

۲. فانتوم مانور (Phantom Manor)

خانه ترسناک Phantom Manor در سال ۱۹۹۲ ساخته شد، این خانه تسخیرشده یکی از جاذبه‌های تفریحی و ترسناک دیزنی لند پاریس است. مشابه این خانه در دیزنی لند آمریکا و توکیو نیز وجود دارد اما خط داستانی این خانه نسبت به بقیه متفاوت و تاریک‌تر است. اگر اهل ماجراجویی هستید و سرتان برای قصه‌های ترسناک درد می‌کند باید وارد این خانه شوید تا اسرار آن را کشف کنید.

فانتوم مانور

۳. سفید برفی و هفت کوتوله (Blanche-Neige et les Sept Nains)

اگر به شما بگویند همین الان می‌توانید سوار یک چرخ‌دستی شوید و با آن به دنیای سفید برفی سفر کنید، چه کار خواهید کرد؟ معلوم است که هیچ‌کس فرصت آشنایی با هفت کوتوله را از دست نخواهد داد! سفر به دنیای سفید برفی، گذر از جنگل تاریک و از بین بردن ملکه بدجنس این بار به عهده شما و هفت کوتوله خواهد بود. این ماجراجویی ترسناک و هیجان‌انگیز را به هیچ‌وجه از دست‌کم نگیرید.

سفید برفی و هفت کوتوله

۴. قلعه زیبای خفته (Sleeping Beauty Castle)

بهتر است قبل از اینکه به قلعه زیبای خفته در دیزنی لند پاریس سر بزنید، یک بار دیگر کارتون آن را با دقت تماشا کنید تا از لحظه به لحظه ماجراجویی خود لذت ببرید. قلعه زیبای خفته دارای دو بخش است، یک بخش حالت سیاه‌چاله دارد که اژدهای قصه در آن قرار گرفته و بخش دیگر بالکنی است که شیشه‌های آن با نقاشی‌های زیبای کارتون زیبای خفته به طرز باشکوهی رنگ‌آمیزی شده است. در این بخش تعدادی فروشگاه کوچک برای خرید زیورآلات و هدایا وجود دارد.

قلعه زیبای خفته

۵. ادونچرلند (Adventureland)

سرزمین ماجراجویی یا همان ادونچرلند یکی از بخش‌های موضوعی دیزنی لند است که با الهام از جنگل‌های آفریقا، آسیا و آمریکای جنوبی توسط شرکت والت دیزنی طراحی شده است. والت دیزنی این سرزمین موضوعی را در سراسر جهان تاسیس کرده تا رویا را به واقعیت تبدیل کند و در رابطه با این کار بزرگ خود گفته: « ما خود را دور از تمدن، در جنگل‌های دورافتاده آسیا و آفریقا مجسم کردیم.»

ادونچرلند دیزنی لند پاریس از لحاظ جغرافیایی کمی با دیزنی لندهای آمریکا متفاوت است و بیشتر برگرفته از مناطق هند و مراکش است. این سرزمین موضوعی به ۴ بخش تقسیم می‌شود.

ادونچرلند

علاالدین در دیزنی لند پاریس (Le Passage Enchanté d’Aladdin)

بخش اول بازار ادونچر (Adventureland Bazar)نام دارد. این بازار، بازسازی یک شهر شرقی بر اساس هزار و یک شب است، شهری شبیه به شهر Agrabah در داستان علاالدین و چراغ جادو. جاذبه دیدنی علاالدین در سال ۱۹۹۳ به بازار ادونچر اضافه شد که در واقع نمایشگاهی از فیلم و داستان علاالدین است.

با قدم زدن در این نمایشگاه به تماشای ویترین‌هایی خواهید رفت که صحنه‌هایی از فیلم علاالدین را بازسازی کرده و به نمایش گذاشته‌اند. اگر به تازگی فیلم علاالدین را دیده باشید حتما این بخش برای شما جذاب خواهد بود.

مجموعه فروشگاه و رستوران دیزنی لند پاریس

بخش دوم ادونچرلند بیشتر حال‌وهوای آفریقایی دارد و پر از رستوران و مغازه‌های مختلفی است که می‌توانید مدت زمان زیادی با آن‌ها وقت بگذرانید.

ایندیانا جونز و معبد پریل (indiana jones and the temple of peril)

بخش سوم با مضمون جنگل‌های اسرارآمیز آسیا ساخته شده است که تفریحات موضوعی مربوط به داستان ایندیانا جونز در این بخش قرار گرفته است. این بخش شامل یک ترن بزرگ و هیجان‌انگیز است که در سال ۱۹۹۳ بر اساس فیلم‌های ایندیانا جونز طراحی و ساخته شده است. مهمانان سوار ماشین‌های ترن می‌شوند که به شکل چرخ‌های قدیمی معدن هستند و سپس با آن سفری پر ماجرا به یک معدن مخوف خواهد داشت تا در انتها به معبد گمشده و مرموز پریل برسند. بهتر است هرچه زودتر کمربندهای خود را ببندید و در طول مسیر محکم سر جای خود بنشینید، این ترن با تمام سرعت شما را به دنیای ایندیانا جونز خواهد برد.

ایندیانا جونز و معبد پریل

دزدان دریایی کارائیب (Pirates of the Caribbean)

بخش آخر و شاید مهم‌ترین بخش ادونچرلند، منطقه دزدان دریایی کارائیب است که بخش عظیمی از ادونچرلند را پوشش می‌دهد. بهتر است هرچه سریع‌تر شمشیر خود را بردارید و برای تجربه یک ماجراجویی ترسناک به تیم کاپیتان جک اسپارو بپیوندید.

ماجراجویی دزدان دریایی کارائیب جزو تفریحاتی است که در همه دیزنی لندها وجود دارد و به نوعی عضو جدایی‌ناپذیر آن‌ها محسوب می‌شود. دزدان دریایی کارائیب داستان رازآلود گروهی از دزدان دریایی است که که شما باید آن‌ها را در این سفر همراهی کنید. حتما برایتان جالب خواهد بود که بدانید این ماجراجویی نقطه شروعی برای ساخت فیلم و سریال دزدان دریایی کارائیب در سال ۲۰۰۳ بوده است که پس از ساخت آن تعدادی از شخصیت‌های جدید نیز به مجموعه دیزنی لند اضافه شده‌اند.

۶. پرواز پیتر پن (Peter Pan’s Flight)

ایندیانا جونز و معبد پریل

پرواز پیتر پن یک سواری موزیکال و دل‌نواز بر اساس داستان کارتون پیتر پن است که یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های دیزنی لند محسوب می‌شود. همراه پیترپن سوار کشتی سحرآمیز شوید و در آسمان شب بر فراز شهر لندن که به صورت ماکت‌های کاملا طبیعی ساخته شده، پرواز کنید. نسخه‌ای که از پیتر پن در دیزنی لند پاریس ساخته شده، نسبت به سایر پارک‌ها طولانی‌تر است، این موضوع باعث می‌شود که فرصت بیشتری برای لذت بردن از پروار خود داشته باشید، پروازی که آرزو می‌کنید هیچ‌‌وقت به پایان نرسد.

۷. سفرهای پینوکیو (Les Voyages de Pinocchio)

سفر پرماجرای پینوکیو را دوست دارید یا خیر؟ سعی کنید وقتی در دیزنی لند پاریس هستید در جواب این سوال  هرگز دروغ نگویید، اینجا سرزمین والت دیزنی است و ممکن است اگر دروغ بگویید دماغتان مثل پیونوکیو دراز شود! چه کسی ممکن است از دیدن پینوکیو و پدر ژپتو هیجان‌زده نشود؟ این سفر بر اساس کارتون پینوکیو ساخته والت دیزنی در سال ۱۹۴۰ طراحی شده است. در این ماجراجویی پینوکیو را همراهی کنید تا بالاخره به یک پسر واقعی تبدیل شود.

چه زمانی برای سفر به دیزنی لند پاریس مناسب است؟

بهترین زمان بازدید از دیزنی لند

بهترین زمان سفر به پاریس و بازدید از دیزنی لند پاریس بین ماه‌های آوریل تا ژوئن و از ماه اکتبر تا اواسط ماه نوامبر است، زیرا در این مدت هوای پاریس معتدل است و تعداد توریست در این کشور کمتر از تابستان است.

خرید از دیزنی‌ لند پاریس

هرچقدر هم که در دیزنی لند پاریس بگردید، بالاخره باید سراغ خرید یادگاری یا سوغاتی بروید. دیزنی لند پر از فروشگاه و مغازه‌های جذاب برای کودکان و بزرگسالان است. دهکده دیزنی یک مجموعه خرید به همراه رستوران، پر از سرگرمی‌های مختلف در دیزنی لند پاریس است. این مجموعه در سال ۱۹۹۲ با عنوان دیگری افتتاح شد اما کم‌کم به شکل‌ و شمایل کنونی خود رسید. خرید خود را از دهکده دیزنی انجام دهید، محیطی جادویی شگفت‌انگیز، جایی که بهترین و مشهورترین لباس‌ها، جواهرات، اسباب‌بازی و کلکسیون‌های خاص در کنار هم جمع شده‌اند. گالری دیزنی، فروشگاه لگو، فروشگاه دیزنی و… همه برای خرید به گردشگران چشمک می‌زنند.

بازدید کامل از دیزنی لند پاریس چند روز زمان می‌برد؟

گشت‌وگذار در دیزنی لند پاریس، از جمله پارک و هتل به طور تقریبی به دو تا سه روز زمان احتیاج دارد. حداقل زمان پیشنهادی ما به گردشگران دو شب و سه روز است. مدت زمان پیشنهادی ما به گونه‌ای است که هم حسابی در پارک بگردید و هم با رضایت کامل پارک را ترک کنید. اما اگر به تفریح بیشتری نیاز دارید می‌توانید بیشتر از این حرف‌ها در دیزنی لند پاریس بمانید و از بخش‌های بیشتری در پارک بازدید کنید.

در دیزنی لند پاریس چه بخوریم؟

در دیزنی لند پاریس چه بخوریم؟

هزینه غذا خوردن در پارک دیزنی لند پاریس نسبتا گران است اما خبر خوب این است که برخلاف سایر مجموعه‌های گردشگری، گردشگران می‌توانند غذا و نوشیدنی خود را به پارک ببرند. پس اگر می‌خواهید کم‌تر خرج کنید، ساندویچ، نوشیدنی و تنقلات خود را در کوله‌پشتی خود جا بدهید، در غیر این صورت این پارک بیش از ۵۰ کافه و رستوران متنوع برای بودجه‌های مختلف دارد. به یاد داشته باشید که رستوران مورد نظر خود را از قبل به صورت آنلاین یا با سیستم FASTPASS رزور کنید  تا مجبور نباشید در صف‌های طولانی منتظر بمانید. در ادامه تعدادی از محبوب‌ترین رستوران‌های دیزنی لند پاریس معرفی خواهیم کرد.

رستوران والتز (Walt`s Restaurant) که یکی از برترین رستوران‌های دیزنی لند پاریس است.

کافه Agrabah با طراحی داخلی خاصش گزینه دیگری برای انتخاب است. کافه‌ای با طراحی داخلی متفاوت با حال‌وهوای مراکشی و غذاهای متفاوت که ارزش امتحان کردن دارد.

رستوران کاپیتان جک نیز رستورانی است که شما را برای تفریح و صرف یک وعده غذایی در کنار دزدان دریایی کارائیب دعوت می‌کند.

ساعات کاری دیزنی لند پاریس و تهیه بلیط

ساعت فعالیت بخش‌های مختلف دیزنی لند پاریس به راحتی از طریق سایت رسمی دیزنی لند پاریس قابل بررسی است. برای هر بخش نیز به سادگی و به صورت آنلاین بلیط تهیه کنید.

 

منیع: علی بابا

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.