خانه سینما مرجع رسیدگی به تخلفات صنفی _حرفه‌ای سینماگران است
خانه سینما مرجع رسیدگی به تخلفات صنفی _حرفه‌ای سینماگران است

مکاتبه هیات رئیسه خانه سینما با مجمع تشخیص مصلحت و شورای نگهبان و دولت در خصوص بخش‌هایی از برنامه هفتم ، متن نامه به شرح زیر است: در خبر‌ها آمده بود که قانون برنامه هفتم در شرف ابلاغ به دولت و دستگاه‌های اجرایی است. براین پایه و‌پیرو پیگیری‌های قبلی به استحضار می‌رساند بر خلاف ماده […]

مکاتبه هیات رئیسه خانه سینما با مجمع تشخیص مصلحت و شورای نگهبان و دولت در خصوص بخش‌هایی از برنامه هفتم ، متن نامه به شرح زیر است:

در خبر‌ها آمده بود که قانون برنامه هفتم در شرف ابلاغ به دولت و دستگاه‌های اجرایی است. براین پایه و‌پیرو پیگیری‌های قبلی به استحضار می‌رساند بر خلاف ماده ۲ قانون بهبود فضای کسب و کار، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به ارسال مفاد پیشنهادی‌اش به این خانه و بررسی نظرات‌مان اقدامی به عمل نیاورده است.

نتیجه عدم اجرای قانون یاد شده، اینکه در بند پ ماده ۷۵ بر خلاف اصول مسلم حقوقی و قوانین موضوعه در باره اصناف و سندیکاها، رسیدگی به تخلفات احتمالی اهالی فرهنگ و هنر و نهادهای ذی ربط را بسان کارمندان دولت به هیات های بدوی و عالی رسیدگی کننده توسط آن وزارتخانه تعیین کرده است. بر این اساس نظر آن‌جناب را به بی‌پایه بودن بندپ ماده مذکور چنین جلب می‌کند که رسیدگی به تخلفات احتمالی هنرمندان هم چون سایر شاغلان اصناف و سندیکاها (پزشکان، مهندسان، پرستاران کسبه، آی تی و …) در حیطه اختیارات و وظایف اصناف و اتحادیه‌های صنفی است. در باره سایر تخلفات غیر حرفه‌ای هنرمندان نیز  همچون سایر شهروندان رسیدگی به آنها تابع قوانین موضوعه و در محاکم قضایی صالح است.

بر این مبنا ارزنده است نسبت به حذف این بند متعارض با اصول حقوقی، دستور اقدام لازم صادر فرمایید.

+

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.