این پیش‌بینی بورس فردا چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ را از دست ندهید
این پیش‌بینی بورس فردا چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ را از دست ندهید

ایران اکو نوشت: در جریان معاملات روز جاری نمادهای شپنا ، شستا و نماد شبندر و شتران بیشترین تاثیر مثبت را بر روی شاخص کل داشتند تا نماگر بازار بورس اوراق بهادار تهران ۲۹۰۰ واحدی مثبت بماند. همانطور که پیش بینی می‌شد این اخبار مثبت چند روز اخیر که به بازار رسیده بود با عدم […]

ایران اکو نوشت: در جریان معاملات روز جاری نمادهای شپنا ، شستا و نماد شبندر و شتران بیشترین تاثیر مثبت را بر روی شاخص کل داشتند تا نماگر بازار بورس اوراق بهادار تهران ۲۹۰۰ واحدی مثبت بماند.

همانطور که پیش بینی می‌شد این اخبار مثبت چند روز اخیر که به بازار رسیده بود با عدم استقبال خریداران مواجه شد و بازار با ارزش معاملاتی کم کار خود را تمام کرد.

گروه بانکی امروز برای دومین روز پیاپی بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند و۳۷۰ میلیارد تومان ارزش معاملاتی این گروه بود. خودرویی ها نیز که امروز در صدر اخبار قرار داشتند با ارزش معاملاتی در حدود ۱۸۶ میلیارد تومانی دومین گروه برتر بازار از نظر ارزش معاملاتی بود و فلزات اساسی با ۱۴۷ میلیارد تومان در جایگاه سوم ایستاد.

امروز گروه خودرویی با خبری از وزارت صمت کار را تمام کرد. فارس نوشت که وزارت صمت به خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو مجوز داده است که حداقل سالی دو مرتبه بر اساس صورت های مالی خود افزایش قیمت داشته باشند. این در حالی است که سازمان بورس هم با تهیه گزارشی از آمار تولید و فروش ایران خودرو در سال ۱۴۰۱ این طور عنوان کرده است که ایران خودرو در سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۳.۵ هزار میلیارد تومان زیان شناسایی کرده است. سازمان بورس در این گزارش اعلام کرده است که در سال ۱۴۰۱ ایران خودرو ۱۰ درصد از محصولات خود را در بورس کالا عرضه کرده است و اگر این میزان را به ۵۰ درصد می‌رساند زیان این شرکت به سود ۳۱.۵ هزار میلیارد تومانی می‌رسید.

اما سایپا اعلام کرده است که پیش فروش محصولات سواری این شرکت‌ و شرکت پارس خودرو برای ساینا S با استاندارد ۸۵گانه،‌ کوییک GX-L با ترمز ESC و سهند S که زمان تحویل آنها دی‌ماه الی اسفندماه سال جاری است از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه (۱۴۰۳/۰۳/۲۳) آغاز می‌شود و این طرح تا تکمیل ظرفیت ادامه خواهد داشت.

از بازار اوراق دولتی نیز این چنین خبر می‌رسد که این اوراق بالاخره خریدار پیدا کرد. در حراج این هفته وزارت اقتصاد سه مرابحه عام ۱۵۷، ۱۵۸، ۱۵۹ را روی میز گذاشته بود که این اوراق با بازده تا سررسید (نرخ سود) ۲۸، ۲۸.۵ و ۲۸.۷ درصد به فروش رسید.

حسینی از کارشناسان بازار سرمایه نیز اعلام کرده است که کاهش نرخ «اخزا» نتیجه پیگیری‌های مکرر سازمان بورس با بانک مرکزی است.

حسیی عنوان کرده است که انتشار گواهی‌های سپرده ۳۰ درصدی اقدام بی‌اثر بانک مرکزی بود که  با نتیجه‌ معکوس باعث رشد غیررسمی سود سایر سپرده‌های بانکی به مرز ۳۰ درصد شد.

بازار نرخ دلار نیما نیز امروز افزایشی بود و رقم دلار نیما به ۴۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

اما پای نامزدهای انتخاباتی به بورس باز شد در این چند روزه نامزدهای دوره چهاردهم ریاست جمهوری در مورد بازار بورس تهران صحبت‌هایی را در برنامه های تلویزیونی و صفحات شخصی خود مطرح کرده‌اند. امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی از نامزدهای تایید صلاحیت شده برای ریاست جمهوری ، با شعار «دولت مردم و خانواده» وعده واگذاری همه بنگاه‌های اقتصادی دولتی را داده است. این در حالی که اهالی بازار سرمایه شعار سه سال پیش این نامزد انتخاباتی را یادآور شدند که قرار  بر حل مشکلات بورس در ۳ روز بود.

پزشکیان دیگر نامزد انتخاباتی در مورد بورس این طور عنوان کرده است که مشکل بورس همان مشکل اقتصادی کشور است. او دخالت ناروای دولت در کسب و کارها و تحریم های بین المللی را از علل مشکلات وضعیت سه ساله اخیر بازار بورس دانسته است. این نامزد انتخاباتی در صحبت های خود اشاره‌ای هم به تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ کرد و این طور نوشت که برای حمایت از بورس نرخ خوراک صنایع را چند برابر کردند و مصوبه را دو ماه در کشوی معاون اول نگه داشتند تا نورچشمی‌ها فرصت کافی برای خالی کردن پورتفویشان را داشته باشند.

بررسی تکنیکالی شاخص کل بورس اوراق بهادار

بازار سرمایه خیلی از منظر تکنیکالی تغییر خاصی را به خود ندیده است و فردا نیز آخرین روز کاری هفته است و بازار به احتمال زیاد در همین محدوده‌ها قرار بگیرد. امروز نهایتا شاخص ۲۹۰۰ واحدی مثبت شد و ارزش معاملات نیز همچنان در محدوده های پایین قرار دارد.

شاخص اندیکاتور Rsi  از هیجان فروش خارج است و عده‌ای از تحلیلگران فنی معتقد هستند که به احتمال کم در این اندیکاتور واگرایی ایجاد شده باشد تا دلیلی برای رشد بازار باشد. اما این موضوعی نیست که بتواند به آن وزن سنگینی داد.

بازار برای شروع حرکت نیاز به انرژی و  قدرت دارد که این موضوع به نوعی در گرو برنامه‌های رییس دولت چهاردهم است.

این پیش‌بینی بورس فردا چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ را از دست ندهید

منبع: اطلاعات انلاین

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.