در چارچوب هفته پایانی مرحله پیش مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ تیمهای کره و چین در حالی بخ مصاف هم رفتند که این بازی برای شاگردان برانکو ایوانکوویچ دیدار مرگ و زندگی بود. کره با لباس‌های قرمز و در حضور پرتعداد تماشاگران خود در شرایطی به مصاف چین می‌رفت که صعود و صدرنشینی خود را قطعی کرده بود […]

- چین و برانکو در آستانه حذف بزرگ

در چارچوب هفته پایانی مرحله پیش مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ تیمهای کره و چین در حالی بخ مصاف هم رفتند که این بازی برای شاگردان برانکو ایوانکوویچ دیدار مرگ و زندگی بود.

کره با لباس‌های قرمز و در حضور پرتعداد تماشاگران خود در شرایطی به مصاف چین می‌رفت که صعود و صدرنشینی خود را قطعی کرده بود اما در این جدال حیثیتی با تمام قوا وارد زمین شده بود.

برانکو با کمی احتیاط تیمش را به زمین فرستاد اما در نیمه اول چین بر مسابقه تسلط داشت. آنها به خوبی توپ را به گردش در می‌آوردند و چند موقعیت هم ساختند اما تبدیل به گل نشد.

در نیمه دوم ورق برگشت. کره با اتکا به عناصر تهاجمی خود، نمایش بهتری را ارائه کرد و سوار بر بازی بود. آنها اگرچه سرنوشت خود را مشخص کرده بودند اما جوانمردانه هرچه داشتند گذاشتند تا اینکه روی نبوغ سون به گل رسیدند.

سون در دقیقه ۶۰ روی یک استارت انفجاری از جناح راست وارد محوطه جریمه شد و بلافاصله پاس کات بک خود را به بیرون فرستاد  تا لی کانگ این توپ را به گوشه دروازه چین بفرستد.

بعد از این گل و در شرایطی که انتظار می‌رفت چین به سمت دروازه حریف حمله ور شود، برانکو برای دفاع از تفاضل گل، تیمش را عقب نگه داشت.

این کره جنوبی بود که همچنان حمله می‌کرد  و در دقیقه ۸۷ توسط کیونگ وون کوون تا آستانه گل دوم هم پیش رفت که دروازه‌بان چین از روی خط دروازه توپ را برگشت داد.

در نهایت بدون اینکه چین میلی برای حمله نشان دهد، یاران سون هیونگ مین به برد آخر هم رسیدند تا فرصتی طلایی در اختیار تایلند قرار بگیرد.

اگر تایلند در دیداری که از ساعت ۱۶ آغاز شده، سه گل به سنگاپور بزند، این تیم به مرحله بعدی صعود میکند و چین حذف خواهد شد.

بیشتر بخوانید: ضربه سنگین تیم ملی ژاپن به سوریه

منبع: خبـر ورزشی

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.