یوفا اعلام کرد که یاد و خاطره فرانتس بکن‌باوئر، کاپیتان و مربی فقید آلمانی، روز جمعه در مراسم افتتاحیه یورو ۲۰۲۴ در ورزشگاه مونیخ گرامی داشته می‌شود. بکن‌باوئر که یکی از بزرگترین بازیکنان کشورش بوده است، کاپیتانی آلمان غربی را در قهرمانی جام ملت‌های اروپا در سال ۱۹۷۲ و قهرمانی جام جهانی سال ۱۹۷۴ بر […]

- بزرگداشت فرانتس بکن‌باوئر در مراسم افتتاحیه یورو ۲۰۲۴

یوفا اعلام کرد که یاد و خاطره فرانتس بکن‌باوئر، کاپیتان و مربی فقید آلمانی، روز جمعه در مراسم افتتاحیه یورو ۲۰۲۴ در ورزشگاه مونیخ گرامی داشته می‌شود.

بکن‌باوئر که یکی از بزرگترین بازیکنان کشورش بوده است، کاپیتانی آلمان غربی را در قهرمانی جام ملت‌های اروپا در سال ۱۹۷۲ و قهرمانی جام جهانی سال ۱۹۷۴ بر عهده داشت و در سال ۱۹۹۰ نیز به عنوان سرمربی موفق به کسب قهرمانی جام جهانی شد. این اسطوره در ماه ژانویه در ۷۸ سالگی درگذشت.

هایدی (همسر بکن‌باوئر) در مراسم افتتاحیه جام هنری دلاونی (جام قهرمانی مسابقات) را به همراه دو کاپیتان آلمانی قهرمان یورو، برنارد دیتس و یورگن کلینزمن، حمل خواهند کرد. این کار به گفته یوفا بازتابی از سه قهرمانی آلمان در جام ملت‌های اروپاست.

محل برگزاری این مراسم هم در خانه بایرن مونیخ است؛ همان باشگاهی که بکن‌باوئر بیش از یک دهه در آن بازی کرد و سه جام متوالی اروپا را از سال ۱۹۷۴ تا ۱۹۷۶ به دست آورد. این مراسم قبل از بازی اول آلمان در این تورنمنت برابر اسکاتلند برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

منبع: خبـر ورزشی

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.