سگ؛ پاس بانی که بلای جانمان شد
سگ؛ پاس بانی که بلای جانمان شد

اکنون با شب‌هایی که صدای واق‌واق سگِ همسایه که عاری از فرهنگ شهرنشینی یا حتی آداب نگهداری سگ هست مواجهیم که علاوه بر ظلم بر حیوان زبان‌بسته، خواب از چشمانمان می‌رباید.

زیرنویس، گروه جامعهدر گذشته‌های نه‌چندان دور صدای سگ نشان از امنیت شبانه و دلگرمی چوپانان در روز بود، اما اکنون با شب‌هایی که صدای واق‌واق سگِ همسایه که عاری از فرهنگ شهرنشینی یا حتی آداب نگهداری سگ هست مواجهیم که علاوه بر ظلم بر حیوان زبان‌بسته، خواب از چشمانمان می‌رباید.

صبح هم که با صورت پف‌کرده وارد خیابان می‌شویم باید خود را از دست سگ‌های ولگرد برهانیم تا پاچه‌مان را نگیرند و کل مسیر نگران حمله سگ به کودک دلبندمان باشیم. پیچ رادیو را هم که باز می‌کنیم، اخبار گزیدگی سگ و فوت یک هم‌وطن بر دلمان خراش می‌اندازد…

هنوز نمی‌دانیم؛ چرا این پدیدهٔ نوظهور نه متولی می‌پذیرد و نه در چهارچوب و سازوکاری هدفمند قرار می‌گیرد و چرا گره‌ای که با دست باز می‌شد با بی‌توجهی مسئولین با دندان هم نمی‌شود گشود…

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.