لیگ برتر تکواندو بانوان| پارس جنوبی صدرنشین روز نخست شد
لیگ برتر تکواندو بانوان| پارس جنوبی صدرنشین روز نخست شد

به گزارش زیرنویس، نخستین دوره رقابت‌های لیگ برتر تکواندو جام ایراندوخت یادواره شهیده شاخص ورزش کشور «شهناز حاجی شاه» با حضور ۱۰ تیم به همراه ۵۲ تکواندوکار به صورت انفرادی امروز پنجشنبه چهارم آبان ماه کار خود را به سبک رقابت های گرندپری در اوزان ۴۶-، ۵۳-، ۶۲- و۷۳- کیلوگرم آغاز کرد. در این دوره از رقابت ها ۱۰ تیم […]

به گزارش زیرنویس، نخستین دوره رقابت‌های لیگ برتر تکواندو جام ایراندوخت یادواره شهیده شاخص ورزش کشور «شهناز حاجی شاه» با حضور ۱۰ تیم به همراه ۵۲ تکواندوکار به صورت انفرادی امروز پنجشنبه چهارم آبان ماه کار خود را به سبک رقابت های گرندپری در اوزان ۴۶-، ۵۳-، ۶۲- و۷۳- کیلوگرم آغاز کرد.

در این دوره از رقابت ها ۱۰ تیم آکادمی تکواندو ویسی، لوازم خانگی میکس پلاس، پایگاه سلامتی  رها، بیمه تجارت نو، آکادمی ورزشی کسری، هیات تکواندو نوشهر، آکادمی آترا، دیار، شهر رنگ دورود و پارس جنوبی به اضافه بازیکنان آزاد شرکت می کنند.

معصومه رنجبر (تیم آکادمی ویسی) در وزن ۴۶- کیلوگرم پیش از حضور در فینال مسابقات در یک دیداری تماشایی و نزدیک زهرا فیض آبادی از پارس جنوبی را ۲ بر یک شکست داد تا نماینده آکادمی ویسی در فینال حریف سوگند شیری از همان تیم شود. شیری با استفاده از تجربه رقابت های قهرمانی نوجوانان جهان و آسیا توانست بازی را به سود خود تمام کند و فاتح وزن اول رقابت های هفته اول شود.

در وزن ۵۳- کیلوگرم، مبینا نعمت زاده در یک وزن بالاتر از وزن همیشگی اش در رقابت های لیگ برتر پا زد و برابر «یگانه عربلو» بازیکن آزاد و چهره جدید این رقابت ها در نیمه نهایی به پیروزی دست یافت و در فینال نیز با صلاحدید کادر فنی پارس جنوبی به دلیل رو به رو شدن هم تیمی ها، نعمت زاده به مقام اول هفته اول رسید. 

نسترن ولی زاده در وزن ۶۲- کیلوگرم، تا فینال راه یافت و توانست مقابل فاطمه یوسفی از پایگاه سلامتی رها در دیدار نهایی به برتری برسد و مقام قهرمانی هفته اول را از آن خود کند. 

در وزن۷۳- کیلوگرم الهام حقیقی در یکی از مبارزات مهم خود مقابل ملیکا میرحسینی باتجربه به برتری رسید و توانست تا فینال پیش برود. بازیکن آکادمی تکواندو ویسی در فینال برابر عسل صابری هم تیمی اش به پیروزی دست یافت و به مقام اول این وزن در هفته اول رسید. 

تا پایان روز نخست، تیم پارس جنوبی با ۶۸ امتیاز در صدر جدول ایستاد، آکادمی ویسی با ۶۵ امتیاز در رده دوم و پایگاه سلامتی رها نیز با ۲۴ امتیاز در جایگاه سوم ایستاد. تیم آکادمی ویسی با بازیکنان جوان خود این فرصت را دارد تا در اوزان زوج خود را به پارس جنوبی نزدیک تر کند و از طرفی شاگردان مهروز ساعی می توانند با در اختیار داشتن بازیکنان باتجربه خود امتیازات را با تیم های بعدی افزایش دهند.

نفرات اول در اوزان با برگزاری رقابت خود معرفی شدند که اسامی به شرح ذیل است:
وزن ۴۶- کیلوگرم: سوگند شیری (آکادمی ویسی)
وزن ۵۳- کیلوگرم: مبینا نعمت زاده (پارس جنوبی)
وزن ۶۲- کیلوگرم: نسترن ولی زاده (پارس جنوبی)
وزن ۷۳- کیلوگرم: الهام حقیقی (آکادمی ویسی)
اسامی برترین های هفته اول نیز به شرح ذیل است:
برترین بازیکن روز نخست: الهام حقیقی – آکادمی ویسی
برترین داور روز نخست: شهره خلج زاده – البرز
به نفرات برتر این مسابقات جوایز نقدی اهدا می شود.

پایان پیام/

منبع: فارس

23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.