واریز ۳۰ درصد پاداش پایان خدمت معلمان پس از ۱۴ ماه انتظار
واریز ۳۰ درصد پاداش پایان خدمت معلمان پس از ۱۴ ماه انتظار

شایسته است که گزارشی از سنوات پرداختی همه کارمندان دولت ارائه شود تا مشخص شود؛ این روش برای همه سازمان‌ها همین‌طور هست یا به صورت معنادار فقط معلمان را در بر می‌گیرد؟

زیرنویسـ‌خبر: معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۱ که از بازنشستگی آنان ۱۴ ماه می‌گذرد هنوز خبری از واریز پاداش پایان خدمت آنان نیست؛ گرچه امتیاز رتبه‌بندی معلمان در حقوق بازنشستگی اکثرا لحاظ نشده یا کم اثر بوده است.

«معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش: تخصیص اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه انجام شده است و در مرحله تأمین نقدینگی در خزانه است، به محض تأمین توسط خزانه، آمادگی پرداخت ۳۰ درصد از پاداش پایان خدمت را داریم. معمولاً کار وقتی به خزانه می‌رود، اعتبار تأمین می‌شود و ممکن است واریز آن به بعد از حقوق آبان ماه موکول شود.»

نباید از یاد برد هر شغل، تکلیفی را بر گردن کارفرما ایجاد می‌کند، تا علاوه بر تامین مخارج روزمره زندگی، هزینه‌های دوران بازنشستگی را نیز تضمین کند.

با این فرض، آیا سزاوار است در حاتم بخشی‌های بی در و پیکری که انجام می پذیرد، معلمان و اقشار مشابه، در دریافت سنوات خدمتی هم با چنین بی‌مهری‌هایی مواجه شوند؟

به گزارش زیرنویس، شایسته است که گزارشی از سنوات پرداختی همه کارمندان دولت ارائه شود تا مشخص شود؛ این روش برای همه‌ی سازمان‌ها همین‌طور هست یا به صورت معنادار فقط معلمان را در بر می‌گیرد؟

مطلب مهمتر اینکه آیا نباید حداقل ارزش ریالی وجوه به روز محاسبه گردد؛ که اگر احیانا قصوری در تامین اعتبار و واریز در کار است از جیب بازنشسته نبوده و ضرر و زیان حاصله متوجه او و سبد خانواده‌اش نگردد و همچنین تلنگری برای متولیان امر باشد تا آنها هم با سهیم بودن در خسارت پیش آمده در اجرای امور کوشاتر باشند؟

  • نویسنده : گروه اجتماعی زیرنویس
  • منبع خبر : زیرنویس نیوز
23 خرداد 1403

فال و طالع بینی امروز ۲۳ خرداد

فال روزانه خود و عزیزان تان را در ادامه بخوانید.

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده! 23 خرداد 1403

تیپ شلخته مهمان فوتبالی صداوسیما روی آنتن زنده!

تصویری از محمدرضا مهدوی در صداوسیما و کت عجیب او در فضای مجازی پربازتاب شد.

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟ 20 خرداد 1403

چرا خلبانان ریش نمی‌گذارند؟

اگرچه این موضوع ربطی به مقررات اداره هوانوردی فدرال (FAA) ندارد، اما بسیاری از خطوط هوایی بزرگ جهان قوانین سختگیرانه‌ای در رابطه با مو‌های صورت دارند. برای مثال، هواپیمایی آمریکن خلبانان را ملزم می‌کند که پیش از انجام وظیفه مو‌های صورتشان را بتراشند.