گردش مالی ۹ هزار میلیارد تومانی صنایع‌دستی در سال
گردش مالی ۹ هزار میلیارد تومانی صنایع‌دستی در سال

مدیرکل دفتر حمایت از تولید صنایع‌دستی گفت: صنایع‌دستی در سال ۹ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد و ۲۴۰ میلیون دلار صادرات صنایع‌دستی در کشور انجام می‌شود.

به گزارش زیرنویس، به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، نشست معاون صنایع‌دستی با مدیران تشکل‌های تخصصی صنایع‌دستی با هدف بررسی مسائل و موضوعات مرتبط با این حوزه با حضور مریم جلالی معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی روز شنبه ۲۸ مردادماه ۱۴۰۲ در سالن فجر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد.

محمدحسین عسکرپور مدیرکل دفتر حمایت از تولید صنایع‌دستی در این نشست گفت: صنایع‌دستی ما در سال ۹ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد. ۲۴۰ میلیون دلار صادرات صنایع‌دستی در کشور انجام می‌شود که این بسیار مهم است.

عسکرپور تصریح کرد: این ظرفیت‌ها نشان‌دهنده این است که این صنعت نیازمند حمایت است و نیازمند این هستیم که بانک‌ها و بیمه‌ها از ما حمایت کنند.

۱۲۷۰ تعاونی به نام صنایع‌دستی ثبت شده است

وی یادآور شد: ۱۲۷۰ تعاونی به نام صنایع‌دستی ثبت شده اما ۷۰ تشکل بالای ۱۰۰ نفر داریم.

در ادامه موسی رضایی رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل یکی از شرکت‌های بیمه گفت: موضوع جدیدی را با عنوان «بیمه زندگی شوکا» برای علاقه‌مندان به این حوزه و فعالان صنایع‌دستی در نظر گرفتیم که کوتاه‌مدت است و ۵ ساله است. نام این بیمه «شوکا» است که کوچک‌ترین آهوی مینیاتوری جنگل‌های هیرکانی است.

رضایی تصریح کرد: این شرکت بیمه برای حمایت از حوزه صنایع‌دستی به دنبال انتفاع و بهره‌برداری خود نیست بلکه بیشتر به دنبال حمایت از حوزه فرهنگ کشور است. تمام فرآیند خرید بیمه و کارهای بانکی این محصول جدید به صورت الکترونیکی و بدون نیاز به بانک و ارائه هر نوع تضمینی است و در مدت ۵ دقیقه بیمه‌نامه شوکا برای فعالان حوزه صنایع‌دستی انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید
اخذ هرگونه کپی مدارک هویتی افراد، غیرقانونی و تخلف است

وی گفت: خریدار بیمه طی ۶۰ ماه اقساط خود را پرداخت می‌کند و بعد از ۵ سال می‌تواند تمام حق بیمه خود را با سودی که به آن تعلق گرفته دریافت کند و یا اینکه مادام‌العمر از مستمری استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما یک نگاه متفاوت به وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی داریم و قصد داریم از حوزه صنایع‌دستی حمایت کنیم و این را یک تجربه و حرکت جدید برای صنعت بیمه می‌دانیم.

در این نشست معاونان صنایع‌دستی استان‌ها نیز به صورت برخط حضور داشتند.

همچنین در این نشست نمایندگان و مدیرانی از بیمه به معرفی خدمات بیمه‌ای خود به هنرمندان صنایع‌دستی و تشکل‌های مردم‌نهاد این حوزه پرداختند و بسته‌های بیمه‌ای در نظر گرفته شده برای صنعتگران را تشریح کردند.

تعدادی از نمایندگان تشکل‌های صنایع‌دستی نیز در این نشست در سخنانی به ارائه نظر و پیشنهادهای خود پرداختند و مسائل مرتبط با حوزه صنایع‌دستی مورد بررسی قرار گرفت.

منبع:مهر

بیشتر بخوانید
صفرتا صد صدور گذرنامه برای سفر اربعین

عفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست ۰۶ مهر ۱۴۰۲

اینجا دین هم درخطر استعفاف و حجاب در ساحل مازندران به گِل نشست

مشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند ۱۲ شهریور ۱۴۰۲

نقدی بر رشد قارچ‌گونه مشاورین املاکمشاورین املاکی که مشتریان خود را نقره‌داغ می‌کنند

آهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

پیرامون کمپین تبلیغاتی دافیآهنگ دافی روح و روان کودکان را نشانه گرفته است

جاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد ۰۸ مهر ۱۴۰۲

جاده مخصوص کولبرهاجاده‌هایی که کولبران را به بهشت خواهد برد

رسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده ۰۸ مهر ۱۴۰۲

به بهانه رسانه‌ای شدن خودکشی پسر بیرانوندرسانه و رسالت خبرنگاری فراموش شده

به این نوشته از ۶ چند امتیاز می دهید؟