کد خبر : 352
تاریخ انتشار : دوشنبه 14 بهمن 1398 - 0:20

مشارکت ۶۰ هزار تشکل مذهبی در جشن‌های دهه فجر در صفحات معارفی رسانه‌ها

مشارکت ۶۰ هزار تشکل مذهبی در جشن‌های دهه فجر در صفحات معارفی رسانه‌ها

به گزارش ایکنا؛ اخبار صفحات معارفی رسانه‌ها، امروز ۱۳ بهمن‌ماه تحت‌الشعاع خبر برگزاری نشست کارگروه‌ هیئت‌های مذهبی و تشکل‌های دینی و مردمی گرامیداشت بزرگداشت دهه فجر با حضور حجت‌الاسلام سیدناصر میرمحمدیان معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی بود؛ تسنیم صفحه دین، قرآن و اندیشه خبرگزاری تسنیم تا ساعت ۱۴ امروز تعداد پنج خبر منتشر

به گزارش ایکنا؛ اخبار صفحات معارفی رسانه‌ها، امروز ۱۳ بهمن‌ماه تحت‌الشعاع خبر برگزاری نشست کارگروه‌ هیئت‌های مذهبی و تشکل‌های دینی و مردمی گرامیداشت بزرگداشت دهه فجر با حضور حجت‌الاسلام سیدناصر میرمحمدیان معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی بود؛

تسنیم

صفحه دین، قرآن و اندیشه خبرگزاری تسنیم تا ساعت ۱۴ امروز تعداد پنج خبر منتشر کرده است که عناوین آنها عبارت از «شهریاری: باید در مقابل ویروس «معامله قرن» ایستادگی کرد»، «نهج‌البلاغه| راهکاری برای دستیابی به آسایش زندگی»، «روش جدید حجت‌الاسلام قرائتی برای آموزش تفسیر به نوجوانان + فیلم»، «تجلّی ایمان مردم در بازارهای سنتی ایران + فیلم» و «عمل نیکویی که در قیامت همسنگی برایش نیست» هستند.

خبر «باید در مقابل ویروس معامله قرن ایستادگی کرد» مربوط به صحبت‌های حجت‌الاسلام حمید شهریاری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در نشست شورای معاونین مجمع تقریب است که در بخش‌هایی از آن آمده است بدون تردید حق حضرت امام(ره) نه تنها نسبت به انقلاب اسلامی بلکه نسبت به کل مسلمین جهان حق بی‌بدیلی است. امام(ره) با حس معیت الهی که در درون خود داشت، علاوه بر اینکه این حس را به جامعه اسلامی انتقال داد، توانست قدرت الهی را که در خود حس می‌کرد، به بدنه اجتماع و ملت سرایت دهد و ملت توانست نظام سر سپرده شاهنشاهی را از بین ببرد.

حکومت پهلوی حتی لیاقت این را نداشت که وقتی سران کشورهای متفقین در تهران جمع شدند، وی را دعوت کنند و حتی به او خبر برگزاری این نشست را هم ندادند. عزتی که امروز داریم ناشی از انقلابی است که حضرت امام(ره) پایه‌ریزی کرد و به دنبال آن نظام اسلامی را تأسیس و جوانانی را تربیت کرد که از جان و مال خود دریغ نکردند و در جبهه‌های حق علیه باطل حضور پیدا کردند.

فارس

صفحه قرآن و فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس تا ساعت ۱۴ امروز ۹ خبر را روی خروجی خود برده است و طبق روال روزانه در ابتدا ترتیل یک صفحه از قرآن منتشر شده است و تیتر دیگر اخبار عبارت از «قمی خطاب به وزیر ارشاد: جشنواره شعر فجر ضرورت تحول در جشنواره‌های فجر را یادآور ساخت»،‌ «مشارکت ۶۰ هزار تشکل مذهبی در جشن‌های دهه فجر/ برگزاری ۶۰ بزرگداشت برای شهدای مقاومت»، «بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی در محکومیت معامله قرن»، «برنامه‌ریزی گسترده آستان حضرت معصومه (س) برای ایام‌الله دهه فجر»، «ویروسی خطرناک‌تر از «کرونا»»، «خاموشی: جغرافیای انقلاب اسلامی در دنیای معاصر با اقتدار توسعه یافته است»، «رشد معنوی مردم در سال‌های اخیر مشهود است/ سخاوتمندی که از اعدام رهایی یافت» و «برگزاری مسابقه بزرگ ملی «دوازده» توسط اعتاب مقدس کشور» هستند.

خبر «مشارکت ۶۰ هزار تشکل مذهبی در جشن‌های دهه فجر/ برگزاری ۶۰ بزرگداشت برای شهدای مقاومت» مربوط به صحبت‌های حجت‌الاسلام سیدناصر میرمحمدیان، معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی در نشست کارگروه‌ هیئت‌های مذهبی و تشکل‌های دینی و مردمی گرامیداشت بزرگداشت دهه فجر است که در بخش‌هایی از آن می‌خوانیم: بسیاری از دشمنان انقلاب اسلامی از روزهای نخست پیروزی اعتقاد داشتند که این انقلاب ادامه پیدا نخواهد کرد حتی سال گذشته اظهار کردند که این انقلاب چهلمین سال خود را نخواهد دید، اما امروز در حال برگزاری جشن‌های چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب هستیم. ما با وجود آنکه مشکلات و سختی‌های بسیاری داریم اما مسیر حرکت انقلاب دارای آینده‌ای روشن است.

هم اکنون ۹۰ هزار هیئت مذهبی و هزار و ۴۰۰ انجمن اسلامی در سازمان تبلیغات اسلامی ثبت شده‌اند و مجموعه‌هایی همچون مساجد، انجمن‌ها و مراکز فرهنگی دیگر در قالب تشکل‌های دینی به صورت خودجوش در حال فعالیت هستند که در زمان‌های مختلف با استفاده از ایمان معنوی مردم وارد عمل شده و نیازهای کشور را برطرف کردند به طور مثال در حوزه خدمات اجتماعی این تشکل‌ها در زمینه کمک‌رسانی به سیل‌زدگان و زلزله‌زدگان خدمات بسیار عالی داشتند.

خبر «رشد معنوی مردم در سال‌های اخیر مشهود است/ سخاوتمندی که از اعدام رهایی یافت» نیز مربوط به مصاحبه فارس با حجت‌الاسلام والمسلمین یدالله یزدان‌پناه، مدیرگروه عرفان مجمع عالی حکمت اسلامی است که در بخش‌هایی از آن می‌خوانیم انسان به گونه‌های مختلف می‌تواند مظهر رزاقیت خداوند شود. مرتبه اولش این است که از سر دلسوزی و صفای باطن، به دیگران روزی می‌دهد و کمک می‌رساند. این اعمال سنخیت و مشابهت با صفات خداوند برای انسان به ارمغان می‌آورد. ولو شخص نیتش الهی نیست. اما خود این سبب هدایت و ترقی فرد می شود.

می‌بینید انسانی را که اساساً شاکله‌اش این است که دوست می‌دارد سفره‌اش شلوغ باشد. شریعت هم این سطح از نیکوکاری را به رسمیت شناخته و برای آن ارزش قائل می‌شود. در روایت است که پیامبر اکرم (ص) عده‌ای را در یک جنگ به اسیری گرفتند که حکم همه آن‌ها اعدام و کشته شدن بود. جبرئیل نازل شد و یکی از آن‌ها را استثناء کرد و دستور آزادی او را صادر کرد. دلیلش را از پیغمبر(ص) پرسیدند. فرمود: جبرئیل به من وحی کرد که او سخاوتمند قومش بوده، او را آزاد کنید.

ایسنا

صفحه دین و اندیشه خبرگزاری ایسنا تا ساعت ۱۴ به انتشار دو خبر پرداخته که عناوین آنها عبارت از «درس بزرگ حضرت امام ایستادگی در برابر استکبار جهانی بود» و «سردار سلیمانی سیدالشهداء مقاومت، پیرو واقعی حضرت فاطمه زهرا (س) بود» هستند.

ایرنا

صفحه معارف خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز تا ساعت ۱۴ امروز دو خبر را منتشر کرده است که تیتر آن عبارت از «مرز فلسطین مرز جهان اسلام است» و «قرائتی: دوره‌های تفسیر قرآن در مساجد دانشگاه‌ها برگزار شود» هستند.

باشگاه خبرنگاران جوان

صفحه قرآن و عترت این خبرگزاری تا ساعت ۱۴ به انتشار سه خبر پرداخته که تیتر آنها عبارت از «درخواست رئیس سازمان تبلیغات از وزیر ارشاد برای انتخاب کمیته‌ای انقلابی برای جشنواره شعر فجر»، «برنامه های سازمان تبلیغات در دهه فجر اعلام شد» و «حدیث امام باقر (ع) درباره جهاد با هوای نفس» هستند.

در بخش‌هایی از خبر «درخواست رئیس سازمان تبلیغات از وزیر ارشاد برای انتخاب کمیته‌ای انقلابی برای جشنواره شعر فجر»، آمده است: حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به دلیل حاشیه پیش آمده در جشنواره شعر فجر از وزیر ارشاد درخواست تشکیل کمیته تخصصی انقلابی کرد.

اعتراض‌ها به حضور یک شاعر هتاک در لیست برگزیدگان بخش ویژه جشنواره شعر فجر باعث شد این بخش برای آنچه دبیر جشنواره آن را «بررسی‌های بیشتر» نامید، از اختتامیه حذف شود. روز جمعه ۱۱ بهمن با انتشار اسامی برگزیدگان بخش ویژه (زیر ۲۵ سال) جشنواره شعر فجر، نام یک شاعر زن مورد اعتراض کاربران توئیتر و به ویژه شاعران قرار گرفت.

مهر

صفحه قرآن و متون دینی خبرگزاری مهر تا این ساعت خبری را منتشر نکرده است.

ایبنا

صفحه دین خبرگزاری کتاب ایران نیز تا این ساعت به انتشار دو خبر پرداخته که تیتر آن عبارت از ««مسیح جان و مسیح ایمان» در شهر کتاب نقد می‌شود» و «درس گفتگوهای ماجرای دین و آزادی برگزار می‌شود» هستند.

میزان

صفحه دین و اندیشه خبرگزاری میزان نیز تا ساعت ۱۴ خبری را منتشر نکرده است.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

طراحی سایت تدبیرنت